Denník N

Dve tváre Glücka: Za štát odmietol bojovať so zbraňou, druhým vyčíta slová o zbabelom národe

Poslanec za Smer Richard Glück. Foto - TASR
Poslanec za Smer Richard Glück. Foto – TASR

Poslanec Smeru Richard Glück sa zvykne chváliť svojimi predkami, akí boli vojaci. On sám štátu oznámil, že v prípade vojny bojovať nepôjde. Priznal sa k tomu v staršom videu, ktoré nakrútil z obavy, že príde o zbrojný preukaz.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Keby sa Slovensko ocitlo vo vojnovom stave, 31-ročný poslanec Smeru Richard Glück by sa na jeho obranu so zbraňou v ruke nepostavil. Patrí k desaťtisícom mužov, ktorí štátu vlani odovzdali vyhlásenie, že odopierajú boj so zbraňou.

Dezinformačné kanály začiatkom roka 2023 šírili paniku z mobilizácie a muži pod vplyvom týchto správ predkladali dokumenty, ktoré im v prípade vojnového stavu zaručujú, že ich nepovolajú do zbrane.

Politik Smeru Glück v čase jeho podania vyčítal vtedajšiemu ministrovi obrany Jaroslavovi Naďovi (Demokrati), že má modrú knižku, čo nie je pravda, a ľudí vyzýval, aby sa ministrovi vyzbierali na hernú konzolu, „kde si bude môcť zahrať nejakú strieľačku“.

Dnes vystupuje nováčik v parlamente Glück ako

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

Robert Fico

Smer

Slovensko

Teraz najčítanejšie