Denník N

Bratislava chce byť lídrom mestského plánovania pre deti, chystá medzinárodnú konferenciu Start with Children

Vizuál konferencie Start with children. Zdroj - MIB
Vizuál konferencie Start with children. Zdroj – MIB

Hlavné mesto v Starej tržnici koncom mája organizuje medzinárodnú konferenciu o tom, ako tvoriť mestá pre deti.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Bratislava sa v posledných rokoch pokúša vytvoriť bezpečnejšie mesto pre deti. Metropolitný inštitút a magistrát si na to pozývajú expertov zo zahraničia a inšpirujú sa úspešnými projektmi z iných miest.

Príkladom je projekt Mesto pre deti, ktorého cieľom je vytvoriť prostredie, ktoré umožní deťom voľne sa pohybovať a hrať v meste, redukovať pohybové bariéry, dopravné zápchy a mieru smogu.

Magistrát chce v projektoch pokračovať a avizuje, že chce byť lídrom mestského plánovania, ktoré je priateľské k deťom. Spolu s Metropolitným inštitútom Bratislavy preto organizuje medzinárodnú konferenciu, ktorá má slúžiť ako platforma na výmenu skúseností a učenie sa od expertov.

„Medzinárodné dohovory o právach dieťaťa hovoria nielen o bezpečnosti vo verejnom priestore, ale aj o práve na hru či o slobodnom pohybe detí,“ hovorí riaditeľka Metropolitného inštitútu Bratislavy (MIB) Petra Marko.

Na dvojdňovú konferenciu Start with Children, ktorá sa uskutoční 28. až 29. mája v Starej tržnici, pricestuje viac ako 30 popredných odborníkov a odborníčok na túto tému

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Bratislava

Doprava v Bratislave

Matúš Vallo

Slovensko

Teraz najčítanejšie