Denník N

Newsfilter: Fico a Šimkovičová búrajú ďalšiu hranicu civilizovanosti

Foto N - Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

1. Fico sa poučil „z krízového vývoja“ a teraz si to má odniesť RTVS. 2. Premiér označil boj proti korupcii za „extrémny“. 3. Posmelení trestne stíhaní si robia dobrý deň zo súdov.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

K ČSOB Smart účtu bez poplatku za vedenie môžete okrem SmartSlužieb+ teraz získať aj bonus až do výšky 150€. Založte si účet,splňte jednoduché podmienky a bonus môže byť váš.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj 

1. Fico sa poučil „z krízového vývoja“ a teraz si to má odniesť RTVS

Existuje legitímny názor, že používať v súvislosti s krokmi štvrtej Ficovej vlády výrazy ako normalizácia a podobne, nie je správne. Pretože nič z toho, čo robí, nedosahuje ten stupeň represie, aký poznáme po roku 1968.

To je našťastie pravda, ale v danom kontexte, aký predstavuje naše členstvo v EÚ, sa Fico a spol. naozaj snažia o normalizáciu v zmysle čo najväčšieho podmanenia si každej možnej oblasti spoločnosti.

Najnovší návrh na premenovanie, prebudovanie a ovládnutie verejnoprávnych médií je natoľko jednoznačný, škodlivý a nebezpečný, že je terminológia spred Nežnej revolúcie namieste. Pretože tu už ide o základy demokratickej spoločnosti postavenej aj na ochote politikov počúvať kritiku.

Vládna koalícia tentoraz dala návrh zákona do pripomienkového konania, ktoré má trvať osem dní. Plánom je prijať zmeny do leta. Od začiatku však narážajú na odpor opozície, nezávislých odborníkov a ozvala sa už aj eurokomisárka Jourová.

Dá sa očakávať, že nasledujúce týždne bude demokratická časť spoločnosti brániť RTVS podobne, ako bránila Trestný zákon pred amnestiou. Pretože ak zákon prejde v prezentovanej podobe,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Kauzy Búrka a Víchrica

Martina Šimkovičová

Médiá

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Robert Fico

RTVS za Machaja

Komentáre

Teraz najčítanejšie