Denník N

Newsfilter: Robert Fico odkazuje, že ešte jedna trauma s RTVS, mimovládky a potom príde leto

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Nezastaviteľný. 2. Karafiát od Pellegriniho. 3. Fico a dobrý hospodár.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

K ČSOB Smart účtu bez poplatku za vedenie môžete okrem SmartSlužieb+ teraz získať aj bonus až do výšky 150€. Založte si účet,splňte jednoduché podmienky a bonus môže byť váš.

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Nezastaviteľný

Vyše 600 zamestnancov a spolupracovníkov RTVS sa už v prvý deň podpísalo pod vyhlásenie, v ktorom žiadajú stiahnutie návrhu ministerky kultúry Martiny Šimkovičovej, ktorého podstatou je mocensky ovládnuť verejnoprávne médium a pretvoriť ho na vládny propagandistický nástroj.

Medzinárodné združenie verejnoprávnych médií, ktorého je RTVS členom, vraví, že Šimkovičovej návrh ohrozuje demokraciu.

Reportéri bez hraníc varujú, že je v rozpore s európskym zákonom o slobode médií.

Protesty opozície zvolané na piatok ešte pred zverejnením plánu na podmanenie RTVS získali po stopke amnestií na Ústavnom súde silný mobilizačný faktor.

Človek by si mohol povedať, že oni sa v tej vládnej koalícii museli zblázniť.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Andrej Danko

Ficova vláda

Ladislav Kamenický

Martina Šimkovičová

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Peter Pellegrini

Robert Fico

RTVS za Machaja

Komentáre

Teraz najčítanejšie