Denník N

Mediabriefing logoMediaBrífing: Čo sa dočítate v konšpiračnom časopise, ktorý robí kampaň Pellegrinimu

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobrý deň, v dnešnom MediaBrífingu sa dočítate:

 • ako robí časopis Extra plus predvolebnú kampaň;
 • vláda pri RTVS narazila na veľký odpor;
 • Rade RTVS sa nepáči, že v televíznych správach odzneli kritické slová režiséra Bebjaka;
 • a ďalšie správy o médiách a internete.
Časopis Extra plus a sociálne siete Petra Pellegriniho

Titulná stránka marcového vydania časopisu Extra plus sa dá len ťažko rozoznať od predvolebného letáka. Je na nej fotografia Petra Pellegriniho, ktorú používa aj v kampani, a titulok „Peter Pellegrini: Slovensko na prvom mieste“.

Obsah časopisu nezaostáva, listujme spoločne a pozrime sa na nadpisy niektorých článkov:

 • Strana 3: Slovensko už potrebuje pokoj (editoriál šéfredaktorky opakuje Pellegriniho hlavné volebné heslo)
 • Strany 4 – 6: Nastrčená figúrka (kritický článok o Ivanovi Korčokovi, ktorý vraj slúži dolárom spoza oceána a podporuje ho „mediálna svoloč“)
 • Strana 7: Kandiduje za prezidenta SR alebo USA? (článok europoslankyne za Smer Kataríny Roth Neveďalovej)
 • Strana 7: Fico: Pellegrini nie je americký sluha ako Korčok (Robert Fico vysvetľuje, že Pellegrini bude spájať, kým Korčok chce rozdeľovať)
 • Strany 10 – 12: Stop bábkam západných elít (článok kritizuje Pellegriniho súperov vo voľbách a vraví, že máme šancu zvoliť si „skutočného prezidenta“)
 • Strana 12: Banáš: Karieristovi nejde o Slovensko (Korčok je karierista a bude „aktívne prosiť Brusel o ďalších migrantov“, tvrdí spisovateľ)
 • Strana 13: Mečiar: Korčok je americkejší ako Američania (Vladimír Mečiar píše, že máme vo svojom okolí „získavať a presviedčať ľudí“, aby volili Pellegriniho)
 • Strany 14 – 15: Karierista (bývalý predseda Matice slovenskej Marián Tkáč naznačuje, že Korčok „ako eštebák udával svojich spolužiakov“)
 • Strany 20 – 21: Za Korčokom stojí Globsec (rozhovor šéfredaktorky s Ivanom Gašparovičom)
 • Strany 22 – 23: Kandidátska jedenástka (bývalý riaditeľ STV Štefan Nižňanský píše, že Korčok je „hlasná hlásna trúba studenej občianskej vojny“)
 • Strany 30 – 35: Slovensko na prvom mieste (promo rozhovor šéfredaktorky s Pellegrinim)
Ukážka obsahu marcového vydania Extra plus

Podobne vyzeralo aj februárové vydanie Extra plus, na titulke bol Mečiar a titulok varoval, že „Korčok nie je slovenský prezident“ (čo bola, výnimočne, pravda). Časopis urobil s bývalým premiérom Mečiarom nekritický šesťstranový rozhovor.

Šéfredaktorka vo februárovom editoriáli písala, že Pellegrini bude „prezident, za ktorého sa nebudeme hanbiť“. Ďalej sa čitatelia mohli v časopise dozvedieť, že „Pellegrini nie je americký sluha“. Dianie v krajine riadia akísi „režiséri“, protivládne protesty boli „spontánne“ len v úvodzovkách, no ak tie nezaberú, môže prísť „kuciakiáda 2.0“.

Slovenskí europoslanci sú zradcovia, ale je v parlamente aj jeden „hlas Slovákov v EÚ“. Je ním Katarína Roth Neveďalová (Smer), a tak jej redakcia venovala štvorstranový oslavný článok.

Titulné stránky časopisu Extra plus

Prečo je to dôležité: Extra plus stojí v obchode 4,99 eura. Skoro rovnaký časopis, len s označením „prémium“ a „nepredajné“ dostávajú obyvatelia po celom Slovensku zadarmo do svojich schránok. Redakcia napriek opakovaným otázkam nevysvetlila, z čoho bezplatnú verziu časopisu financuje a v akom náklade ho vydala.

Z vlastných zdrojov nemohla tlač a distribúciu zaplatiť. Firma Mayer Media, ktorá časopis vydáva, sa posledné roky drží len tesne nad nulou. Podľa Finstatu dosiahla v roku 2022 zisk len 2 897 eur, vlani to bolo 1 635 eur.

Pellegriniho strana Hlas odmieta, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hoaxy a propaganda

Mediabriefing logoMediaBrífing

Peter Pellegrini

Prezidentské voľby 2024

RTVS za Machaja

Komentáre, Slovensko

Teraz najčítanejšie