Denník N

Newsfilter: Fico chcel v piatok oslavovať, namiesto toho dostal ďalší protest

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Vláda sa zase postarala o tému protestov – médiá, zahraničná politika, útoky na ženy. 2. Naši ľudia sa dnes mohli zobudiť do úplne iného rána. 3. Médiá by sa nemali zaoberať samy sebou, politici im však nedávajú inú možnosť. 

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

K ČSOB Smart účtu bez poplatku za vedenie môžete okrem SmartSlužieb+ teraz získať aj bonus až do výšky 150€. Založte si účet,splňte jednoduché podmienky a bonus môže byť váš.

Správy vybrala a komentovala Jana Shemesh 

1. Vláda sa zase postarala o tému protestov – médiá, zahraničná politika, útoky na ženy

Odhadom 15-tisíc ľudí v Bratislave a 3500 ľudí v Košiciach prišlo v piatok večer na opozičné protesty, tentoraz organizované len Progresívnym Slovenskom a SaS, keďže KDH má zajtra snem.

Hlavnými témami boli snahy o ovládnutie (nielen) verejnoprávnych médií a Ficova zahraničná politika, ktorá Slovensko stále viac vzďaľuje od našich spojencov.

Na pódiu tentoraz stáli hlavne ženy a silné boli hlavne slová Wandy Adamik Hrycovej. Predstavuje dobrú nositeľku témy slobody slova a nezávislosti médií. Jej detstvo a dospievanie sa odohrávalo v časoch legendárneho Rádia Twist založeného jej otcom, ale aj Ľubošom Machajom, súčasným generálnym riaditeľom RTVS.

A práve záchrana tohto rádia viedla k Machajovým finančným problémom, pre ktoré ho teraz urážajú ľudia ako Andrej Danko

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Daniel Lipšic

Médiá

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Peter Pellegrini

Robert Fico

RTVS za Machaja

Úrad špeciálnej prokuratúry

Komentáre

Teraz najčítanejšie