Denník N

Týždňový newsfilter: Vojakov na Ukrajine už vytiahli, možno príde aj na medvede 

Ivan Korčok a Peter Pellegrini. Foto - TASR
Ivan Korčok a Peter Pellegrini. Foto – TASR

1. Pred prvým kolom sú šance favoritov vyrovnané, druhé môžu rozhodnúť voliči Harabina. 2. Robert Fico je ruská žalobaba. 3. Medvede sú späť a s nimi krvavé Tarabove oči. 

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

K ČSOB Smart účtu bez poplatku za vedenie môžete okrem SmartSlužieb+ teraz získať aj bonus až do výšky 150€. Založte si účet,splňte jednoduché podmienky a bonus môže byť váš.

Správy vybrala a komentovala Jana Shemesh 

1. Pred prvým kolom sú šance favoritov vyrovnané, druhé môžu rozhodnúť voliči Harabina 

Necelý týždeň pred prezidentskými voľbami prieskum agentúry Ipsos pre Denník N len potvrdili dlhodobejší trend. Z prvého kola prezidentských volieb podľa neho postúpia s veľmi podobnou podporou okolo 37 percent hlasov Peter Pellegrini a Ivan Korčok, v druhom by podľa preferencií voličov z druhého marcového týždňa zvíťazil Peter Pellegrini, ktorý by získal 53 percent voličských hlasov.

analýzy kolegov Daniela Kerekesa a Dušana Mikušoviča vyplýva, že Pellegiriniho náskok sa odvíja hlavne od toho, že takmer všetci voliči tretieho najsilnejšieho prezidentského kandidáta Štefana Harabina by v druhom kole podporili práve jeho. A to napriek tomu, že Harabin týždenníku Respekt

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Medvede

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Prezidentské voľby 2024

Robert Fico

Tomáš Taraba

Komentáre

Teraz najčítanejšie