Denník N

Môj súper je Pellegrini, hovorí Štefan Harabin. V jeho prospech sa vzdal aj Andrej Danko

Štefan Harabin. Foto - TASR
Štefan Harabin. Foto – TASR

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

„Ľudia, ktorí chcú prezidenta, ktorý sa neohne, nezradí, ktorý zastáva svoj názor a bude za Slovensko bojovať v dobrom aj v zlom, je doktor Harabin,“ vyhlásil v pondelok po desiatej predpoludním predseda SNS Andreja Danko a vzdal sa kandidatúry na prezidenta len päť dní pred prvým kolom volieb.

Predseda SNS a podpredseda parlamentu tak pred podporou svojho koaličného partnera Petra Pellegriniho, ktorý v prieskumoch vedie, uprednostnil vo voľbách Štefana Harabina, ktorému relevantné agentúry merajú tretie miesto. Danko na tlačovkách aj v diskusných reláciách opakovane hovoril, že si želal kandidatúru Roberta Fica a že sa s Petrom Pellegrinim nedohodli na jeho podpore.

„Som presvedčený, že doktor Harabin by bol dobrým prezidentom našej koalície,“ povedal Danko.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Andrej Danko

Ivan Korčok

Peter Pellegrini

Prezidentské voľby 2024

SNS

Štefan Harabin

Slovensko

Teraz najčítanejšie