Denník N

Newsfilter: Pomsta je dokonaná, teraz ešte vybaviť tie amnestie

Prokurátori Matúš Harkabus a Daniel Mikuláš, ktorí dozorujú kauzu vraždy novinára Jána Kuciaka. Foto N - Tomáš Benedikovič
Prokurátori Matúš Harkabus a Daniel Mikuláš, ktorí dozorujú kauzu vraždy novinára Jána Kuciaka. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Tých najlepších Žilinka ponížil najviac. 2. Teraz musí zabrať Pellegrini. 3. Harabin ide zase vyhrať.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

K ČSOB Smart účtu bez poplatku za vedenie môžete okrem SmartSlužieb+ teraz získať aj bonus až do výšky 150€. Založte si účet,splňte jednoduché podmienky a bonus môže byť váš.

1. Tých najlepších Žilinka ponížil najviac

Ak vychovávate deti k slušnosti a poctivosti, k tomu, aby sa v škole dobre učili, snažili sa, prípadne sa prihlásili aj na nejakú predmetovú olympiádu, pretože za to budú odmenené, ak ich vychovávate k odvahe a aj k vlastenectvu, tak dnes im radšej zoberte mobily a vypnite správy.

Mohli by sa totiž dozvedieť, že tieto vlastnosti a takýto prístup k povinnostiam nebudú na Slovensku znamenať ocenenie a v práci povýšenie, ale pravý opak – trest a verejné poníženie.

Presne tak postupoval generálny prokurátor Maroš Žilinka, keď v pondelok rozdal prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry dekréty o tom, kde na generálnej prokuratúre budú od stredy pracovať.

Prokurátori, ktorí dlhé roky riešili najvážnejšiu kriminalitu v republike, zločinecké skupiny, daňové podvody, skorumpovaných politikov a oligarchov, extrémizmus, rozkrádanie eurofondov, budú teraz rozhodovať napríklad o tom, či mal nejaký väzeň dostať o jeden párok alebo trojuholník syra viac.

Lipšic bude legislatívec

Žilinka, ktorý zrušenie špeciálnej prokuratúry od začiatku ticho toleruje, podriadeným oznámil, kam ich zaradí, len dva dni pred nástupom do novej práce. Už to samo osebe je neslušné.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Prezidentské voľby 2024

Úrad špeciálnej prokuratúry

Komentáre

Teraz najčítanejšie