Denník N

Nemá to byť obchod so súcitom, hovorí tvorca Lepšieho príbehu, tréningovej kaviarne pre ľudí s duševným ochorením

Peter Bárdy, Julia Stešenko a Martin Zambor za barom. Foto N - Vladimír Šimíček
Peter Bárdy, Julia Stešenko a Martin Zambor za barom. Foto N – Vladimír Šimíček

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Za barom stoja dve ženy a jeden mladý muž. Umývajú šálky a taniere, prekladajú zákusky, pripravujú kávu a striedajú sa pri obsluhovaní zákazníkov. Niektorí hostia sedia pri stoloch dlhšie, iní sa zastavili len na krátke občerstvenie. V kaviarni panuje tradičná „kaviarenská pohoda“.

„Keď idem k nejakému stolu, mám v hlave, akým tónom budú ľudia, ktorí pri ňom sedia, hovoriť a či sa ponáhľajú. Je tam aj strach z toho, čo povedia, čo si budú želať a či si to zapamätám,“ hovorí mladý čašník Peter Bárdy.

Jeho obavy sa nedávno naplnili. K jednému zo stolov sa musel vrátiť po druhý raz a požiadať zákazníkov, aby mu objednávku zopakovali. Hoci očakával, že to bude nepríjemné, nastal presný opak. „Nič hrozné sa nestalo a to, že som sa ich prišiel znovu spýtať, bolo pre zákazníkov úplne v pohode,“ hovorí.

Tvrdí, že by si nikdy predtým nemyslel, že raz bude pracovať v kaviarni. „Ešte pár krokov pred dverami som sa rozhodoval, či vôbec vstúpim dnu. Vravel som si, že mám ešte čas a môžem sa otočiť a odísť,“ opisuje obavy, ktoré sprevádzali jeho nástup do svojho prvého zamestnania v živote.

Dovtedy mu v snahe o hľadanie práce bránilo duševné ochorenie. Skúšal študovať, no vysokú školu nechal kvôli stresu zo skúšok. „Na druhú vysokú som sa prihlásil, aby som sa socializoval s rovesníkmi. Dovtedy som totiž bol len doma. Veľmi mi chýbali ľudia,“ hovorí. Kontakt s ľuďmi bol preňho najdôležitejšou motiváciou, aby začal pracovať. „Už mi doma šibalo z toho, že som sám. Človek jednoducho funguje lepšie vďaka kontaktu s inými,“ vraví.

Tréningom proti izolácii

Kaviareň Lepší príbeh, v ktorej Peter Bárdy pracuje, je prvou tréningovou kaviarňou na Slovensku. „Minule prišla jedna pani, ktorá si o nás prečítala, že sme tréningová kaviareň. Spýtala sa, či tu bude musieť cvičiť, ak si chce dať kávu. Ubezpečili sme ju, že cvičiť nemusí,“ usmieva sa Martin Zambor, predseda občianskeho združenia Starý tunel, ktoré kaviareň v bratislavskom Vive otvorilo.

V gastrobiznise je nový. Posledných desať rokov sa venuje terapii klientov so psychickými poruchami.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Duševné zdravie

Gastro a jedlo

Mladí

Zdravotníctvo

Rodina a vzťahy, Slovensko, Zdravie

Teraz najčítanejšie