Denník N

Drucker kritizuje Korčoka za návštevy škôl, u Pellegriniho mu to neprekáža. Bol tam ako predseda parlamentu, vraví

„Každá návšteva politika v škole sa snaží mať pozitívny podtón. Hneď ako nie je možné ho spochybňovať, je to podľa mňa problém,“ hovorí odborníčka Jana Feherpataky Kuzmová.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dvaja najsilnejší prezidentskí kandidáti počas predvolebnej kampane navštívili aj školy. Ivan Korčok diskutoval koncom januára so stredoškolákmi v Snine a Lučenci, Peter Pellegrini si v marci v základnej škole v Štiavnických Baniach prezrel vertikálne záhrady a chytal sokola na ruku.

Nie je to nič nové – politici sa zvyknú pred voľbami ukazovať v školách. Začiatkom februára proti tomu zakročil minister školstva Tomáš Drucker (Hlas). Pár dní po tom, čo Ivan Korčok navštívil dve stredné školy, vydalo ministerstvo školstva usmernenie pre riaditeľov. Upozorňuje ich, že v školách je politická propagácia zakázaná.

O mesiac nato zavítal na inú základnú školu jeho stranícky šéf Peter Pellegrini, bez ohľadu na upozornenia Druckera.

Pellegrini aj Drucker však tvrdia, že návštevy dvoch kandidátov sa zásadne líšili. Podľa nich Korčok navštívil školu v rámci predvolebnej kampane, kým Pellegrini ju navštívil ako predseda parlamentu. Rozdiel vidia aj v tom, že Korčok so študentmi diskutoval a priamo ovplyvňoval ich názory, kým Pellegrini žiakov iba

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ivan Korčok

Mladí

Peter Pellegrini

Prezidentské voľby 2024

Školstvo

Tomáš Drucker

Slovensko

Teraz najčítanejšie