Denník N

Newsfilter: Pellegrinimu stačia voliči vládnej koalície

Peter Pellegrini pred debatou na Markíze. Foto - TV Markíza
Peter Pellegrini pred debatou na Markíze. Foto – TV Markíza

1. Na ceste za víťazstvom. 2. Maďari na strane Pellegriniho. 3. 10-tisíc od robotníka.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

K ČSOB Smart účtu bez poplatku za vedenie môžete okrem SmartSlužieb+ teraz získať aj bonus až do výšky 150€. Založte si účet,splňte jednoduché podmienky a bonus môže byť váš.

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Na ceste za víťazstvom

Štyri dni pred prvým kolom prezidentských volieb zostáva Peter Pellegrini hlavným favoritom na ich celkové víťazstvo. Vyplýva to z ďalšieho prieskumu tentoraz agentúry AKO, podľa ktorého by vyhral prvé aj druhé kolo volieb pred Ivanom Korčokom.

Štefan Harabin zotrváva na treťom mieste s desiatimi percentami, vo voľbách môže dostať o čosi viac, ale je fakticky vylúčené, aby sa dostal do druhého kola.

Dostupné dáta – aktuálna podpora kandidátov, politických strán, historické i súčasné trendy, kvalitatívne focusové rozhovory s voličmi vládnej koalície, nálada tipérov a bookmakerov – ukazujú, že Peter Pellegrini má bližšie k Prezidentskému palácu ako Ivan Korčok.

No pokým definitívne nerozhodnú voľby, nie je rozhodnuté nič. Zdá sa, že pôjde o tesný súboj, pri ktorom rozhodnú detaily.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Peter Pellegrini

Prezidentské voľby 2024

Robert Fico

Komentáre

Teraz najčítanejšie