Denník N

Za sexting s učiteľom som obviňovala samu seba. Teraz viem, že len zneužil moju zúfalú situáciu, hovorí Erika

Ilustračné foto - Pexels
Ilustračné foto – Pexels

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Pred pár rokmi sa okolie dvadsiatničky Eriky dozvedelo, že si so svojím vyučujúcim na vysokej škole vymenila niekoľko intímnych správ. Časť jej známych ju za to hneď odsúdila. Niektorí sa jej priamo pýtali, ako to mohla spraviť, iní zas vraveli, že by to na „také slušné dievča nikdy nepovedali“.

Eriku neobviňovalo len jej okolie, ale vinu pociťovala aj ona sama.

Že v skutočnosti išlo o zneužitie moci zo strany jej pedagóga, ktorému predchádzal rad náročných udalostí v jej živote, si uvedomila, až keď vyhľadala psychologickú pomoc.

Svoj príbeh nám porozprávala pod podmienkou zachovania anonymity, redakcia jej identitu pozná.

Túžila som po niekom, komu by som sa mohla zveriť

Erika začína svoje rozprávanie ešte základnou školou, kde bola podľa svojich slov terčom posmechu. „Decká sa mi smiali, že som škaredá a neviem sa obliekať. Zatiaľ čo ony nosili značkové veci, ja som mala na sebe veci z tržnice, pretože sme nemali peniaze nazvyš,” spomína.

Neskôr sa k poznámkam o oblečení pridali aj

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Duševné zdravie

Mladí

Vzťahy

Životy žien

Rodina a vzťahy

Teraz najčítanejšie