Denník N

Newsfilter: Pellegriniho kampaň bola plná lží a podvodov do posledného dňa

Jeden z bilbordov Petra Pellegriniho pred prezidentskými voľbami. Foto N - Tomáš Benedikovič
Jeden z bilbordov Petra Pellegriniho pred prezidentskými voľbami. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Pellegrini musí držať tašku Ficovi už navždy. 2. Matúš Šutaj Eštok je majster v ponižovaní policajtov. 3. Robert Fico sa zbavil prokurátorov, no nie svojho strachu.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

K ČSOB Smart účtu bez poplatku za vedenie môžete okrem SmartSlužieb+ teraz získať aj bonus až do výšky 150€. Založte si účet,splňte jednoduché podmienky a bonus môže byť váš.

Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

1. Pellegrini musí držať tašku Ficovi už navždy

Dva dni pred volebným moratóriom opísala Mária Benedikovičová nanajvýš podozrivé financovanie strany Petra Pellegriniho, ktoré sa robilo pravdepodobne prostredníctvom bielych koní a vypratých peňazí. Posledný deň pred moratóriom zverejnila text o tom, ako okresné funkcionárky strany Smer vnucovali predvolebný spot Petra Pellegriniho do vysielania obecných rozhlasov. Bez ohľadu na etickú stránku veci bola aj táto aktivita zjavne ilegálna, pretože porušovala volebný zákon.

Raz Pellegrini, navždy Pellegrini. Je zrejmé, že keby do moratória zostávalo ešte iks ďalších dní, ukázalo by sa iks ďalších podfukov vo volebnej kampani Petra Pellegriniho či financovaní jeho strany. Nie je to pre to, že by si Denník N na Pellegriho „zasadol“, je to jednoducho pre to, že on a jeho politické okolie podvádzajú a klamú od rána do večera a nie všetky stopy sa dajú skryť.

Pravidlá volebného moratória už neumožňujú prinášať o Petrovi Pellegrinim žiadne ďalšie odhalenia, ale žiadne ďalšie už ani nie sú potrebné na vyvodenie tohto jednoznačného záveru:

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Peter Pellegrini

Robert Fico

Komentáre, Slovensko

Teraz najčítanejšie