Denník N

Slovensko je oproti Holandsku raj pre celiatikov, hovorí autorka profilu, na ktorom varí tradičné jedlá v zahraničí

Foto - Emma Urbanová
Foto – Emma Urbanová

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Slovenka Emma Urbanová už takmer rok býva a študuje v holandskom meste Groningen. Raz si na večeru chcela uvariť svoje obľúbené jedlo – pečené zemiaky s kyslou smotanou. V holandskom supermarkete však kyslú smotanu nenašla, preto kúpila iný mliečny výrobok, konkrétne crème fraîche. „A bolo to spolu hnusné. Chutilo to skôr ako vyšľahaná smotana a vôbec nie kyslo.“

Vtedy 23-ročnej Emme napadlo, že podobné skúsenosti majú zrejme aj ďalší slovenskí študenti, ktorí žijú v Holandsku. „Len na mojej Univerzite v Groningene je nás fakt veľa, asi dvesto,“ približuje. Preto si ešte v ten decembrový večer povedala, že založí na Instagrame účet s tipmi na osvedčené náhradné ingrediencie. Tak vznikol jej profil Slovak in the Netherlands, teda Slovenka v Holandsku.

Momentálne účet sleduje už osemtisíc ľudí a Emma naň pridáva aj svoje obľúbené recepty, ktoré prevažne vychádzajú zo slovenskej kuchyne. Pri varení však musí improvizovať dvojnásobne. Okrem hľadania vhodných surovín v tamojších obchodoch vždy všetko prispôsobuje aj svojej doživotnej bezlepkovej diéte.

Celiakiu jej zistili v pätnástich rokoch úplnou náhodou. „Mala som otras mozgu na lyžiarskom výcviku.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Cesta k zdraviu

Duševné zdravie

Mladí

Školstvo

Vzťahy

Životy žien

Rodina a vzťahy, Zdravie

Teraz najčítanejšie