Denník N

Ráno s NHL: Inflácia aj platový strop. Slafkovský má našliapnuté, aby vo štvrtej sezóne zarábal 15-krát viac než Bondra

Ilustračné foto - TASR/AP, Montreal Canadiens, koláž - N
Ilustračné foto – TASR/AP, Montreal Canadiens, koláž – N

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Pre Juraja Slafkovského si v Montreale pomaly chystajú zmluvu na dlhé obdobie, počas ktorého zarobí desiatky miliónov dolárov. Presnú dĺžku kontraktu aj výšku jeho budúceho platu sa zrejme dozvieme o niekoľko mesiacov.

S 15 gólmi jasne najlepší slovenský strelec vo vrcholiacej základnej časti NHL je momentálne v druhom roku svojej trojročnej nováčikovskej zmluvy, ktorá zaťažuje platový strop Canadiens sumou 950-tisíc dolárov. Ako jednotka draftu 2022 by mal byť po Nickovi Suzukim a Colovi Caufieldovi treťou výraznou tvárou mužstva v najbližšej dekáde, a preto môžeme očakávať, že podpíše podobne dlhú a štedrú zmluvu ako oni – na 8 rokov za takmer 8 miliónov dolárov za sezónu.

Ak sa tak udeje, Slafkovský sa stane suverénne najlepšie plateným s

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hokej

Juraj Slafkovský

NHL

Ráno s NHL

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie