Denník N

Pellegrini sa zašpinil násilníkmi a to mu môže prehrať voľby 

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Peter Pellegrini sa tvári ako rytier, ktorý ochráni Slovensko pred teroristami a vojnou. K násiliu má však bližšie, než by bolo v slušnej spoločnosti prijateľné. V snahe poraziť Ivana Korčoka sa pred 1. kolom volieb obrátil aj na neonacistu a antisemitu Daniela Bombica.

Sobotná prehra núti Pellegriniho meniť stratégiu. Zrazu chce s Korčokom debatovať. Zrazu chce odpovedať na otázky novinárov. Chce využiť každú príležitosť, aby mohol na Korčoka zaútočiť.

Tie útoky sú priehľadne falošné.

Klame o jeho zámere poslať do vojny na Ukrajine slovenských vojakov, lebo dobre vie, že o tom nerozhoduje prezident, ale na návrh vlády parlament. Obe inštitúcie majú v rukách Robert Fico a Pellegrini.

Klame aj o tom, že práve Korčok ako minister zahraničia za vlády Eduarda Hegera bol pri tom, keď podcenili bezpečnostné riziko a nechali na slobode teroristu napojeného na ISIS, ktorá stojí za útokmi v Moskve. Tadžik, ktorý je na Slovensku, je z terorizmu iba podozrivý. Nezavreli ho ani v Nemecku, ani na Slovensku. S útokmi v Moskve nemá absolútne nič spoločné, a ak by bol hrozbou, čo robila pol roka Ficova vláda? Nie je náhoda, že si na jeho hrozbu spomenuli až teraz a zvýšenú bezpečnosť ohlásili na dva týždne, ktoré trvá prezidentská kampaň.

Peter Pellegrini sa chce tváriť ako muž, ktorý odmieta násilie. V skutočnosti je násilím obklopený a kúpe sa v ňom.

Po parlamentných voľbách vstúpil do koalície s Robertom Ficom. On uspel vo voľbách iba vďaka tomu, že šíril nenávisť a strach. A nielen rečami. Jeho straník Richard Glück udieral Igora Matoviča do tváre a Pavol Gašpar sa vyhrážal, ako zabije Daniela Lipšica či pichne vidličku do čela Roberta Kaliňáka.

Robert Fico bol už pred voľbami aj v relácii Daniela Bombica. V tom čase sa Peter Pellegrini tváril, že on ani jeho ľudia by tam nešli. Bombic je neonacista, ktorý otvorene útočí na Židov, hucká ľudí proti policajtom, prokurátorom, novinárom aj lekárom. Šíri konšpirácie a vyhráža sa fyzickým násilím.

Polícia ho považuje za nebezpečného zločinca a žiada od Británie, aby ho vydali na Slovensko. Stretnutie s ním je ako posedenie so skinheadmi, návšteva koncertu neonacistických kapiel alebo víkend s tvrdým jadrom futbalových fanúšikov Slovana Bratislava. Ani jedno by normálny politik neurobil a vedel by, že to je konečná vo verejnom priestore.

Snaha vyhrať prezidentské voľby všetko mení. Zrazu už neplatí, že Pellegrini ani jeho ľudia zo strany Hlas do dezinformačných médií chodiť nebudú. Priamo u Bombica bol minister vnútra Matúš Šutaj Eštok.

Je to zvrhlé hneď na niekoľkých úrovniach. Minister vnútra menuje policajného prezidenta a v polícii ho vnímajú ako svojho šéfa. Oni by mali Bombica stíhať a zavrieť, nie s ním debatovať a spoločne sa posmievať prokurátorom.

Je jasné, že Pellegrini svojmu ministrovi debatu u neonacistu schválil a urobil to v snahe osloviť voličov Štefana Harabina či Mariana Kotlebu. Veľmi ich potrebuje, lebo bez nich prehrá aj v druhom kole.

Pellegrini nadbieha voličom dezinformátorov, extrémistov a ruských agentov. To ho núti dotýkať sa aj špiny, ktorú si doteraz držal od tela.

Peter Pellegrini sa v panike po prvom kole už nemôže hrať na usmievavého elegána v dokonalom obleku. Musí sa objať s Ficom a jeho vulgárnosťou, musí sa pokloniť Andrejovi Dankovi a jeho hlúposti a nevkusu a musí sa zašpiniť aj bahnom, ktoré pláva v dezinformačných médiách.

Pred pár týždňami bol na návšteve koncentračného tábora v Osvienčime. Dnes posiela Šutaja Eštoka, ktorý by mohol byť raz jeho nástupcom na čele Hlasu, za neonacistom Bombicom.

Ak by sme neboli uprostred volieb, bola by to hlavná téma, lebo doteraz panovala zhoda, že neonacisti do verejného priestoru nepatria. Ak Pellegrini vyhrá voľby, cena za to bude obrovská. Za víťazstvo musel obetovať profil antifašistu a bojovníka za slušnú spoločnosť.

Bombic je opovrhnutiahodný. Kto sa s ním stretáva, patrí na okraj spoločnosti. Fico, Pellegrini a Danko poplietli už veľa ľudí, ale väčšina stále odmieta násilie a rasizmus. Pellegrini sa zaplietol s Bombicom, aby voľby vyhral, ale pokojne to môže byť práve ten moment, ktorý mu ich definitívne prehrá.

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na [email protected].

Peter Pellegrini

Prezidentské voľby 2024

Komentáre

Teraz najčítanejšie