Denník N

Newsfilter: Nový deň priniesol nové útoky – Pellegrini klamal, Korčok kampaňoval

Míting v Prešove. Foto - Facebook Ivana Korčoka
Míting v Prešove. Foto – Facebook Ivana Korčoka

1. Po teroristovi vytiahli na Korčoka ožobračenie dôchodcov a vojnu. 2. Korčokova kampaň v utorok vyzerala dobre. 3. Tri príbehy za dva dni – škodia stabilne, ale zato profesionálne.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

K ČSOB Smart účtu bez poplatku za vedenie môžete okrem SmartSlužieb+ teraz získať aj bonus až do výšky 150€. Založte si účet,splňte jednoduché podmienky a bonus môže byť váš.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj 

1. Po teroristovi vytiahli na Korčoka ožobračenie dôchodcov a vojnu

V pondelok zinscenovala vládna koalícia teroristickú hrozbu. Rokovania bezpečnostnej rady štátu o neexistujúcom riziku sa zúčastnil aj Peter Pellegrini, ktorý inak nie je jej členom. Príbeh o Tadžikovi, ktorý je u nás od roku 2022 a doterajšie vlády (čiže aj Ivan Korčok) ho prehliadali, je očividná pasca na Harabinovho voliča, bez ktorého predseda Hlasu nevyhrá.

V utorok sa mobilizácia stupňovala do ešte absurdnejších rozmerov. Predstavitelia Hlasu, ale aj Robert Fico pridali nové dôvody, pre ktoré by podľa nich Korčokovo víťazstvo znamenalo národnú tragédiu.

Prezident vás pripraví o benefity! Pellegrini začal deň tlačovkou na ministerstve práce, na ktorej Erik Tomáš oznámil, že Korčok je spoluzodpovedný za „antisociálne zverstvá“ Matovičovej a Hegerovej vlády. Nevedno, či mal na mysli nevídané dotácie na energie, ktoré si tento štát nemôže dovoliť, alebo rovnako nevídaný sociálny balíček pre rodiny, ale Tomáš si v každom prípade vymyslel neexistujúce zverstvá.

Pôdu pre Pellegriniho však pripravil – a to bolo podstatné. Predseda Hlasu oznámil, že ak vyhrá Korčok,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ivan Korčok

Martina Šimkovičová

Matúš Šutaj Eštok

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Peter Pellegrini

Prezidentské voľby 2024

Komentáre

Teraz najčítanejšie