Denník N

Martina Mlčúchová fotí koncerty aj festivaly, jej osobitý rukopis ocenili na súťažiach v zahraničí

Fotografka Martina Mlčúchová získala zlatú cena MUSE Photography Awards 2024 za snímku z koncertu speváčky Aurora v Bratislave.
Fotografka Martina Mlčúchová získala zlatú cena MUSE Photography Awards 2024 za snímku z koncertu speváčky Aurora v Bratislave.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Všade, kam poslala svoje fotografie, získala nejaké ocenenie. Martina Mlčúchová je známa predovšetkým ako autorka pozoruhodných koncertných fotografií s vlastným rukopisom, ktorých kvality si už všimli aj v zahraničí.

Jej zábery vytvorené technikou dvojexpozície získali tri ceny na medzinárodnej fotosúťaži MUSE Photography Awards 2024.

Za snímky s názvom just FLEA, na ktorých je basgitarista americkej skupiny Red Hot Chili Peppers počas koncertu na bratislavskom festivale Lovestream, získala zlatú cenu v kategórii Event Photography/Music. Rovnaké ocenenie v tejto kategórii dostala za fotografie nórskej speváčky Aurory, ktorú do Bratislavy priviezol festival Grape.

A za fotku bubeníka Mariána Slávku a jeho projektu vLáska v Modre s názvom Music in between books má z tejto súťaže platinové ocenenie v kategórii Event Photography/Cultural.

Martina Mlčúchová: Music in between books.
Zlatá cena MUSE Photography Awards 2024: „just FLEA“. Foto – Martina Mlčúchová

Fotka a hudba

K fotoaparátu sa dostala vďaka otcovi, ktorý ju už v detstve zasvätil do techniky a výroby klasickej analógovej fotografie. Jej prvými snímkami boli hlavne zábery z každodenného života, rodiny, cestovania či zo školských výletov. Po gymnáziu sa prihlásila na Univerzitu Komenského v Bratislave na odbor propagácia – kulturológia a už tam na talentových skúškach ukázala svoje snímky.

Záľubu začala brať vážnejšie, až keď ju začala

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hudba

Vizuálne umenie

Kultúra

Teraz najčítanejšie