Denník N

Pellegrini bude počúvať Ameriku, varoval Danko. Je to liberálny chlapec pre Brusel, hovoril Fico

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Vypočuli sme si niekoľko starších rozhovorov, ktoré poskytli Robert Fico a Andrej Danko dezinformačným kanálom. Bolo z nich zjavné, ako obaja Petrom Pellegrinim pohŕdajú. Fico ho dokonca nepriamo spájal so Sorosom.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Ak by volič SNS veril predsedovi Andrejovi Dankovi, tak by podporu Roberta Fica Petrovi Pellegrinimu musel vnímať ako čistý mocenský kalkul. Konkrétne ako nutnú podmienku, bez ktorej by Robert Fico ani nebol premiér.

„Pellegrini dovydieral Fica pri vzniku vlády, Fico mu musel sľúbiť, že ho podporí za prezidenta,“ povedal Danko začiatkom februára tohto roka na proruskom rádiu Infovojna.

Ak by volič SNS veril Andrejovi Dankovi, tak by v Pellegrinim musel vidieť slabého kandidáta, ktorý nemá šancu získať „pronárodné“ hlasy.

„Pellegrini nemá mentálne na to, aby nášho voliča chytil, nedokáže Korčoka poraziť. A on si myslí, že zase bude cukrík,“ hovoril Danko na rovnakom kanáli.

Do tretice: ak by volič SNS veril Andrejovi Dankovi, tak by Pellegriniho musel považovať za rovnaké zlo, akým je Ivan Korčok.

Podľa Danka má Pellegrini blízko k prezidentke Zuzane Čaputovej, s ktorou sa vraj pravidelne stretáva. A v prípade zvolenia za prezidenta bude pod vplyvom Američanov. „Je jedno Pellegrini či Korčok, americká klika si na nich nájde ťahy,“ rozprával Danko.

Predsedom Hlasu pohŕdali

Vypočuli sme si niekoľko hodín záznamov rozhovorov, ktoré v posledných rokoch poskytli Fico či Danko dezinformačným kanálom. Politici Smeru či SNS sú tam „medzi svojimi“, moderátori im prikyvujú, takže povedia aj veci, ktoré by si v štandardných médiách možno nechali pre seba.

Napríklad u Pellegriniho bolo zjavné, ako ním Fico a Danko otvorene pohŕdali. Opisovali ho ako vypočítavého

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

Peter Pellegrini

Prezidentské voľby 2024

Slovensko

Teraz najčítanejšie