Denník N

Samurajský epos Shogun má novú verziu. Patrí medzi najsledovanejšie seriály rovnako ako tá prvá z 80. rokov

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Na streamovacej službe Disney+ sa objavil pomerne nenápadne, no po šiestich častiach je diváckym hitom. Dokonca sa hovorí, že svojou kvalitou Shogun konkuruje seriálu Game of Thrones.

Toto porovnanie nie je úplne náhodné. Aj v tomto samurajskom epose súperí niekoľko konkurenčných klanov a ponúka riadnu dávku brutality, no srdcia divákov si získal vďaka skvele vystavanému scenáru, skvelým hereckým výkonom, výpravným záberom a veľmi dobre zvládnutým historickým reáliám.

Zotnite mu hlavu!

Staršie ročníky českých a slovenských divákov, samozrejme, poznajú verziu z 80. rokov, ktorú vysielala televízia, no nový seriál nie je žiaden remake. Majú spoločné to, že oba

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Seriály

Kultúra

Teraz najčítanejšie