Denník N

Newsfilter: Korčokovi to zrazu ide, Pellegrini úplne uletel

Foto N - Peter Lázár
Foto N – Peter Lázár

1. Korčok medzi ľuďmi, Pellegrini medzi politikmi. 2. PP: Papaláš Pellegrini. 3. Žilinka ako na komunistickom zjazde.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

K ČSOB Smart účtu bez poplatku za vedenie môžete okrem SmartSlužieb+ teraz získať aj bonus až do výšky 150€. Založte si účet,splňte jednoduché podmienky a bonus môže byť váš.

Správy vybrala a komentovala Monika Tódová

1. Korčok medzi ľuďmi, Pellegrini medzi politikmi

Ak niekto z voličov Ivana Korčoka len nedávno tvrdil, že Korčokova kampaň je nudná a nejde z nej žiadna emócia, už si to zrejme nemyslí. Víťazstvo v prvom kole akoby všetko zmenilo a aj emócia, ktorá často chýbala, sa zrazu dostavila.

Korčok to dokazuje každý deň najmä cez svoj obraz na sociálnych sieťach. Kým jeho je vidieť medzi ľuďmi a zverejňuje aj video, ako preparkuje auto neznámej žene, Pellegrini sa stretáva hlavne s politikmi. A ešte robí aj chyby.

Diplomat Korčok, ktorý bol doteraz vždy ustanovený do funkcie na základe rozhodnutia politikov, prvýkrát zažíva spätnú väzbu od ľudí a cíti, aké to je mať legitimitu od takmer milióna občanov.

Nepochybne je to preňho veľmi silný zážitok a je to na ňom vidieť. Zrazu sa vezie na vlne, ktorá naozaj môže byť víťazná.

Ešte nemáme k dispozícii prieskumy verejnej mienky pred druhým kolom, nevieme, či už Pellegriniho dobehol, ale tipujeme, že sa k nemu približuje. Ak bude rozdiel medzi oboma kandidátmi v relevantných prieskumoch, ktoré sa objavia zrejme až budúci týždeň, tesný, nikoho to nemôže prekvapiť. V tejto chvíli naozaj nevieme, kto bude ďalším slovenským prezidentom.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ivan Korčok

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Peter Pellegrini

Prezidentské voľby 2024

Úrad špeciálnej prokuratúry

Komentáre

Teraz najčítanejšie