Denník N

Korčokovo momentum: Zo zaplnených námestí glosuje paniku v Pellegriniho štábe (reportáž)

Ivan Korčok s rodinou na mítingu v Žiline. Foto N - Šimon Kern
Ivan Korčok s rodinou na mítingu v Žiline. Foto N – Šimon Kern

Na žilinskom mítingu Ivana Korčoka sa prekvapivo objavila aj Zuzana Hlávková. Voči vulgarizmu o Petrovi Pellegrinim sa kandidát ohradil.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Tento moment patril na stredajšom mítingu prezidentského kandidáta Ivana Korčoka v Žiline k silnejším. Korčok práve na pódiu hovoril o svojom súperovi Petrovi Pellegrinim.

„Aj môj konkurent vidí – ale nehovorí –, že Rusko je agresor. Zahmlieva tieto veci, ale ja si myslím, že treba hovoriť pravdu, aj keď sa niekomu dobre nepočúva. Na toto chcem vyzvať Petra Pellegriniho,“ rečnil.

V tej chvíli z davu jeden z účastníkov mítingu zakričal vulgárne slovo, adresované predsedovi parlamentu. Korčok ho odmietol. „To nie je v poriadku, to je, prosím, faul, ja nechcem počuť takéto slová.“

Situácia sa neskôr objavila aj na stránke Zomri. Ľudia zatlieskali a Korčok pokračoval vo svojom prejave. Pellegrinimu ďalej vytýkal jeho predvolebnú taktiku, ktorou podľa jeho protikandidáta popiera, čo si sám v skutočnosti myslí. Napríklad, že Slovensko patrí na Západ.

„On vie veľmi dobre, že slušnosť je viac ako arogancia a hrubosť. Ale drží sa partičky, pre ktorú je hrubosť a arogancia pracovnou metódou.“

Keď sa Korčokov míting v Žiline končil – bol posledný z tohtotýždňovej série jeho zhromaždení v krajských mestách –, asi tri tisícky ľudí na Námestí Andreja Hlinku skandovali „Korčok na Hrad“.

Kandidát im spolu so svojou rodinou, manželkou a dvomi synmi, mával z pódia, a bolo cítiť, že je na vlne. Čo sa stalo s Korčokovou kampaňou, že po prvom kole pôsobí, akoby bol všade a išiel si po víťazstvo?

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ivan Korčok

Peter Pellegrini

Prezidentské voľby 2024

Slovensko

Teraz najčítanejšie