Denník N

Newsfilter: Pellegrinimu pomáhajú slamení panáci, len ten Harabin nie a nie zabrať

Foto - Denník N
Foto – Denník N

1. Pellegrini nás bráni pred čímkoľvek, na čo si spomenieme. 2. Toto bola konečne zaujímavá debata. 3. Harabinova podpora je nulitná.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

K ČSOB Smart účtu bez poplatku za vedenie môžete okrem SmartSlužieb+ teraz získať aj bonus až do výšky 150€. Založte si účet,splňte jednoduché podmienky a bonus môže byť váš.

Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Terorista, medvede, vojna

Osem dní pred druhým kolom nás Peter Pellegrini už aj prostredníctvom bilbordov uistil, že „Slovensko nepošle na Ukrajinu žiadneho vojaka“. Nie je dôvod mu neveriť, keďže vládu i parlament má v rukách koalícia, ktorej je členom. A napokon, s výnimkou nezáväzných a zrejme zámerne nejednoznačných úvah, napríklad v podaní prezidenta Macrona, táto téma ani nie je na stole.

V skutočnosti ide na novom bilborde o jedného zo slamených panákov, ktorého skonštruoval buď samotný kandidát, alebo ľudia okolo neho a proti ktorému sa teraz na mítingoch, v štúdiách a na bilbordoch náš hrdina statočne stavia. Don Quijote bol po tom, čo mu preskočilo z čítania rytierskych románov, o svojom boji s obrami v podobe veterných mlynov aspoň presvedčený. Pán Pellegrini blázon nie je, ale tým, že chce, aby sme mu uverili, že on je za mier, kým Ivan Korčok za vojnu, chce robiť bláznov z nás ostatných.

Stará finta.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ivan Korčok

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Peter Pellegrini

Štefan Harabin

Komentáre

Teraz najčítanejšie