Denník N

Kampaň pokračuje aj cez Veľkú noc: Korčok vystúpil na Bradlo, Pellegrini na Javorinu, na diaľku sa pohádali pre falošný web

Ivan Korčok na Bradle. Foto N - Tomáš Pobuda
Ivan Korčok na Bradle. Foto N – Tomáš Pobuda

Aktualizované 18:40 o stanovisko Creo Advertising – Bielu sobotu strávili prezidentskí kandidáti so svojimi podporovateľmi v prírode. Kampaň však pokračuje, objavil sa falošný web o Korčokovi. Pellegrini zodpovednosť zaň odmieta.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

„Začínam sa potiť, prvýkrát v kampani,“ povie prezidentský kandidát Ivan Korčok po polhodinovom výstupe na Mohylu Milana Rastislava Štefánika na Bradle a vyzlečie si bundu. Je tesne pred vrcholom, na ceste ho sprevádza niekoľko desiatok dobrovoľníkov a ľudí z jeho tímu.

Keď skupinka príde na Bradlo, kandidáta tam čakajú stovky priaznivcov so slovenskými a s európskymi vlajkami. „Korčok na Hrad,“ skandujú podobne ako na ostatných mítingoch, i keď prezident v skutočnosti na Bratislavskom hrade nesídli. Úraduje z paláca na Hodžovom námestí.

Kandidát sa najprv zvíta s ľuďmi a potom sa vyšplhá na vrchol mohyly, kde ho čaká improvizovaná aparatúra. Kým začne hovoriť, okolo Bradla preletí malé lietadlo. „Pelle sa prišiel pozrieť,“ zavtipkuje jeden z Korčokových sympatizantov a okolostojaci ľudia sa zasmejú.

Podporovatelia Ivana Korčoka na Bradle. Foto N – Tomáš Pobuda

Korčok a vlastenci

Bývalý minister zahraničných vecí si týždeň pred voľbami na stretnutie s voličmi nevybral zlé miesto. Milan Rastislav Štefánik patrí medzi najobľúbenejšie – a aj najmenej kontroverzné – postavy slovenskej histórie, mohyla na kopci vyzerá majestátne a Korčok sa rozhodol v prejave venovať svojej obľúbenej téme, vlastenectvu.

„Dnes to nebude o voľbách,“ sľubuje v úvode príhovoru a tak ako veľakrát v kampani kritizuje, ako si vlastenectvo sprivatizovali nacionalisti. „Poďme spolu, bez ohľadu na to, koho volíme, či sme konzervatívci alebo liberáli, sociálni demokrati či progresívci, veriaci či ateisti, poďme ako občania spolu opätovne budovať vzťah k našej krásnej krajine.“

Korčok v prejave

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ivan Korčok

Peter Pellegrini

Prezidentské voľby 2024

Slovensko

Teraz najčítanejšie