Denník N

Príjemní starci Hermanna Kerna

Z výstavy Hermann Kern a jeho starci. Foto - Galéria Cit
Z výstavy Hermann Kern a jeho starci. Foto – Galéria Cit

V bratislavskej Galérii Cit je do 7. apríla pozoruhodná výstava liptovského rodáka, ktorého diela sa pravidelne objavujú na významných zahraničných aukciách.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Zdanie klame. Počtom diel malá výstava v malej útulnej galérii a s ešte menšou propagáciou vyvolávala na prvý pohľad dojem, že pôjde o prezentáciu menej známeho umelca, z ktorej sa poteší len úzky okruh priaznivcov. Samozrejme, aj keby to bolo tak, nedalo by sa nič namietať.

Lenže všetko je inak. V tej spomínanej galérii s názvom Cit, nenápadne situovanej vedľa synagógy na bratislavskej Heydukovej ulici, je totiž výstava Hermanna Kerna, jedného z mála pôvodom slovenských výtvarníkov, ktorý má európske obchodné renomé: jeho diela sú pravidelne ponúkané v najvýznamnejších stredoeurópskych aukčných sieňach.

Pravda, toto priezvisko je aj v súčasnom slovenskom výtvarnom umení dostatočne známe predovšetkým vďaka

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Vizuálne umenie

Kultúra

Teraz najčítanejšie