Denník N

Nikto mi neveril, od mamy som dostala facku, hovorí Nikoleta, ktorú ako dieťa znásilňoval nevlastný bratranec

Nikoleta ako dieťa. Foto - archív respondentky
Nikoleta ako dieťa. Foto – archív respondentky

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Pri spomienke na škôlku a rané detstvo sa usmeje. „Bola som veľmi šťastné dieťa. Mala som psa, ktorého som zbožňovala a ktorý na všetkých ostatných vrčal. Na našej ulici bývalo veľa detí a hrávali sme vonku futbal,“ opisuje 25-ročná Nikoleta. Spomína si na letné kúpanie, rodinné pečenie, bicyklovanie aj hľadanie tarantuly, ktorá mala podľa krátkej správy z rozhlasu komusi utiecť a ktorú ona s kamarátmi túžila nájsť.

Všetko v jej živote zmenil jeden víkend. „Mala som na sebe ružové menčestrové nohavice a strašne som plakala. Nedokážem si vybaviť samotný akt, mám tam čierno. Pamätám si, že prišli domov jeho rodičia, mala som teplotu a nad kachľami v kuchyni sa sušilo moje oblečenie, ktoré vypral,“ hovorí Nikoleta o prvom znásilnení vtedy 18-ročným nevlastným bratrancom.

V emaile, ktorým sa so mnou skontaktovala, napísala, že ju bratranec znásilnil viackrát. Počas nášho rozhovoru som pochopila, že sa zrejme ani nedá presne spočítať, koľko ráz ju tento dospelý muž a člen jej rodiny ako dieťa zneužil.

O tom, čo v detstve prežila, už dnes dokáže hovoriť. „No stále nedokážem prijať, že som obeťou. To sa ešte len učím. Vždy som mala pocit, že nie som obeť, ale víťaz, ktorý musí všetko zvládnuť,“ hovorí Nikoleta, ktorej celé meno v redakcii poznáme, no neželala si ho zverejniť.

Čítanie tohto článku môže byť pre niektorých ľudí psychicky náročné. Ak pociťujete duševnú nepohodu, kedykoľvek sa môžete obrátiť na linky pomoci, ktoré sú spísané pod týmto odkazom.

Časť detstva strávila v krčme

Prvý rok svojho života vyrastala Nikoleta v detskom domove. Adoptívna matka si ju v zariadení vyhliadla. „Hovorila mi, že som bola jej vytúženým dieťaťom,“ spomína.

Po krátkom čase

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Duševné zdravie

Rodičovstvo

Sexuálne zneužívanie

Vzťahy

Životy žien

Rodina a vzťahy

Teraz najčítanejšie