Denník N

Nevolíte Korčoka pre Gazu? Ešte to, prosím, zvážte

Obyvatelia Gazy sa tlačia v rade na potravinovú pomoc. Foto - TASR/AP
Obyvatelia Gazy sa tlačia v rade na potravinovú pomoc. Foto – TASR/AP

S Ivanom Korčokom nemusíte vždy súhlasiť.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Autor je spisovateľ a lektor kritického myslenia

„Morálne najčistejším riešením pre mňa bude nejsť voliť.“ „Svedomie by mi nedovolilo za neho hlasovať.“ „Pre mňa je červenou čiarou postoj ku Gaze.“

Vladimír Šnídl napísal minulý týždeň dôležitý a veľmi diskutovaný článok o mladých ľuďoch, ktorí jasne vidia, že Ivan Korčok je lepším kandidátom na prezidenta. Svoj hlas mu však nedajú. Nesúhlasia totiž s jeho postojom k operácii Izraela v Pásme Gazy.

Poďme ešte – takto na poslednú chvíľu – zvážiť, či je rozhodnutie nejsť voliť, ak s lepším kandidátom v niečom zásadnom nesúhlasím, naozaj eticky najsprávnejším riešením.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Do hĺbky s Jánom Markošom

Do hĺbky Jána Markoša je každotýždenný výlet do krajiny myslenia pre tých, čo radi objavujú nové súvislosti. Vychádza vždy v stredu.

Izraelsko-palestínsky konflikt

Prezidentské voľby 2024

Komentáre

Teraz najčítanejšie