Denník N

Pellegrini a Korčok sú americké dvojčatá, hovoril Harabin. Obaja podľa neho podporujú vojnu, očkovanie a pedofilov

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Hoci Harabin získal v prvom kole takmer 12 percent hlasov, pre Pellegriniho nemusí byť rozhodujúce, či mu aj vysloví priamu podporu. Značnú časť Harabinových voličov môžu tvoriť voliči Smeru a SNS.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Ak by Štefan Harabin na poslednú chvíľu podporil v druhom kole prezidentskej voľby predsedu Národnej rady Petra Pellegriniho (Hlas), musel by zabudnúť na svoje nedávne výroky o ňom. Pred prvým kolom volieb sústavne opakoval, že Petra Pellegriniho a Ivana Korčoka považuje za rovnako neprijateľných.

Hovoril o nich ako o „amerických dvojčatách“, vyčítal im podporu očkovania, migrantov či LGBTI ľudí – teda všetkého, čo by Harabinovi voliči mohli vnímať ako tie najťažšie politické hriechy.

Používal aj slovné spojenie „kandidát vojny“, ktorým dnes operuje Hlas. Nečastoval ním len Korčoka, ale aj Pellegriniho, pretože aj ten podľa neho podporuje vojnu na Ukrajine.

„Oni sú kandidáti vojny, ja som kandidát mieru. Sú za podporu migrácie, za šírenie LGBTI ideológie, dokonca aj pedofílie. Obidvaja sú za očkovanie, za vojenskú pomoc Ukrajine, za zachovanie Istanbulského dohovoru,“ vypočítaval Harabin v predvolebnom rozhovore pre portál Refresher.

Čo hovorí Harabin dnes?

Denník N kontaktoval Harabina aj v utorok doobeda a znovu sme sa ho pýtali, či

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ivan Korčok

Peter Pellegrini

Prezidentské voľby 2024

Štefan Harabin

Slovensko

Teraz najčítanejšie