Denník N

V lietadle strávil 400-krát viac času ako na ihrisku. Mak skritizoval Calzonu, treba však pripomenúť dôležitý faktor

Tréner Slovenska Francesco Calzona a Róbert Mak. Foto - TASR/Martin Baumann
Tréner Slovenska Francesco Calzona a Róbert Mak. Foto – TASR/Martin Baumann

Hráč FC Sydney odohral za Slovensko v marci len sedem minút.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dva a pol mesiaca pred začiatkom majstrovstiev Európy rieši slovenská futbalová reprezentácia ďalší spor, ktorého rozuzlenie je ťažké vopred odhadovať.

Len prednedávnom vznikol malý konflikt medzi Denisom Vavrom a Lukášom Haraslínom po konflikte v prípravnom zápase. Obaja ho sami pomerne rýchlo zažehnali a dnes sú opäť kamaráti.

Naposledy rezonovala konfrontácia medzi Aleksandarom Čavrićom a trénerom Francescom Calzonom či predstaviteľmi zväzu, ktorí hráčovi pomohli vybaviť občianstvo, no ten nateraz reprezentovať odmietol.

A aktuálne, krátko po reprezentačnom zraze, sa vyrojila nová vec: skúsený futbalista Róbert Mak kritizoval trénera Calzonu za nízku minutáž. Tvrdí, že ho „radšej nemal vôbec volať“.

Nie je to prvý raz, čo sa Mak verejne postavil voči trénerovi. Keď to urobil naposledy, prišiel o miesto v tíme. Teraz riskuje svoju účasť na Eure.

A nebol by ani prvým slovenským futbalistom z austrálskej ligy, ktorý by bol vyhodený z reprezentácie.

Problémy boli už na jeseň

33-ročný Mak patrí medzi najskúsenejších futbalistov slovenského tímu. Mohli by sme očakávať, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

futbalová reprezentácia

Futbalové Euro

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie