Denník N

Newsfilter: Mal to byť vrchol Pellegriniho kampane, ale bola z toho katastrofa

Peter Pellegrini. Foto N - Vladimír Šimíček
Peter Pellegrini. Foto N – Vladimír Šimíček

1. Sám Pellegrini v temnote. 2. Čo hovorí česká tajná služba o ruskom rádiu a slovenských politikoch. 3. „Kresťan“ Taraba bohapusto klamal na najväčší kresťanský sviatok.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

K ČSOB Smart účtu bez poplatku za vedenie môžete okrem SmartSlužieb+ teraz získať aj bonus až do výšky 150€. Založte si účet,splňte jednoduché podmienky a bonus môže byť váš.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Sám Pellegrini v temnote

Utorok 2. apríla 2024 mal byť vyvrcholením prezidentskej kampane Petra Pellegriniho. Namiesto toho jedna katastrofa striedala druhú.

Začneme najmenšou, pretože bola prvá. V utorok sa pôvodne v Rádiu Expres mala uskutočniť debata s protikandidátom Ivanom Korčokom. U Pellegriniho ju odriekli už cez víkend s vysvetlením, že v čase jej konania bude v regiónoch medzi voličmi. Lenže v čase jej konania predsedu Hlasu odfotili aj natočili na video takmer v centre Bratislavy na Miletičovej ulici.

Je slobodným rozhodnutím každého kandidáta, či do nejakého média príde diskutovať alebo nie, ale nechať sa takto nachytať pri klamstve štyri dni pred voľbami je obrovské babráctvo.

Ďalej to bolo už iba horšie. Pellegrini neklamal v jednej veci – z Miletičovej ulice sa naozaj vydal do regiónov. Lenže nie za voličmi. Mal namierené do Nového Mesta nad Váhom, v ktorom predniesol podľa plánovačov kampane pravdepodobne kľúčový prejav tohto týždňa. Mal byť veľkolepý, ale bol iba prostoduchý.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hoaxy a propaganda

Ivan Korčok

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Peter Pellegrini

Prezidentské voľby 2024

Tomáš Taraba

Komentáre

Teraz najčítanejšie