Denník N

Ťažší ako nebo – diskusia o Kurtovi Cobainovi (pozvánka)

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Symbol, ikona, muzikant, manžel, otec, nešťastný človek. Kurt Cobain sa pridal do neslávneho klubu 27-ročných slávnych samovrahov presne pred tridsiatimi rokmi – 5. apríla 1994.

Čo znamenala jeho hudba vtedy a čo znamená dnes pre ľudí, ktorí na nej nevyrastali? Čím dokázal práve on osloviť také veľké publikum? Bol poslednou globálnou rockovou ikonou alebo má nejakých nasledovníkov? Má ešte v súčasnosti zmysel delenie na alternatívnu scénu a mainstream?

To sú základné témy večera, ktorého hosťami sú novinári Oliver Rehák, Patrik Garaj a hudobná publicistka Michaela Kučová.

Nebude to klasická diskusia, ale voľný rozhovor s množstvom zvukových aj obrazových ukážok tvorby Kurta Cobaina nielen so skupinou Nirvana.

Podujatie sa bude konať 4. apríla o 18.00 h v kníhkupectve Artforum na Kozej 20 v Bratislave. Vstup je voľný.

Prečítajte si ukážku zo životopisu Kurta Cobaina Ťažší ako nebo.

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na [email protected].

Diskusie a podujatia

Hudba

Knihy

Slovensko

Teraz najčítanejšie