Denník N

Pellegrini nevedel Korčokovi odpovedať na Harabina. Leško, Tódová, Kostolný, Bella, Šimečka a Pataj o diskusii Markízy

Ivan Korčok a Peter Pellegrini v predvolebnej diskusii Markízy. Reprofoto – Markíza
Ivan Korčok a Peter Pellegrini v predvolebnej diskusii Markízy. Reprofoto – Markíza

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Diskusia sa začala informáciou, že Slovensko čaká najvyrovnanejší prezidentský volebný súboj – podľa prieskumu Focusu je rozdiel medzi kandidátmi na úrovni štatistickej chyby, keď Petra Pellegriniho by volilo 50,8 percenta a Ivana Korčoka 49,2 percenta voličov.

Kandidáti mali jasnú predstavu o tom, čo chcú v kľúčovej debate povedať, a občas to bolo medzi nimi také osobné, že hovorili obaja naraz: Pellegrini sa snažil predstaviť ako sociálne cítiaci kandidát, ktorý verejnosť upozorňuje na to, že Ivan Korčok bol vo vláde Igora Matoviča. Téme vojny, ktorú v kampani využíva, sa takmer nevenoval.

Ivan Korčok sa prezentoval ako nezávislý kandidát a tlačil protikandidáta do toho, aby sa dištancoval od Štefana Harabina. Zopakoval, že Pellegrini je len predĺženou rukou Roberta Fica.

Diskusiu sledovali šéfredaktor Denníka N Matúš Kostolný, zástupkyňa šéfredaktora Vitalia Bella, komentátorka Monika Tódová a komentátori Marián Leško, Milan Šimečka a Roman Pataj.


Marián Leško, komentátor Denníka N

Udalosť debaty:

Bola to situácia, keď Ivan Korčok chcel od Petra Pellegriniho, aby sa vyjadril k tomu, čo chce Štefan Harabin vo vzťahu k NATO a EÚ. Fakt, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ivan Korčok

Peter Pellegrini

Prezidentské voľby 2024

Slovensko

Teraz najčítanejšie