Denník N

Tatranský národný park riadia podľa zamestnancov Kuffovci, riaditeľ pytliak je v úzadí

Gregor Kuffa a Filip Kuffa. Foto – Facebook Gregora Kuffu; N –Tomáš Benedikovič
Gregor Kuffa a Filip Kuffa. Foto – Facebook Gregora Kuffu; N –Tomáš Benedikovič

Aktualizované o reakciu štátneho tajomníka Filipa Kuffu s vulgárnymi útokmi. – Zamestnanci TANAP-u hovoria o zmenách odborných stanovísk k investíciám v Tatrách a aj o zastrašovaní pracovníkov správy.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Správa nášho najstaršieho národného parku je paralyzovaná, vládne tam chaos a neplní svoje úlohy, hovoria bývalí aj súčasní zamestnanci správy Tatranského národného parku. Tvrdia, že Peter Olexa, ktorého na miesto riaditeľa dosadil štátny tajomník Filip Kuffa (za SNS), je len bábkou v rukách Kuffu a jeho brata Gregora.

Zamestnancom vracajú odborné stanoviská, aby ich zmenili v prospech investorov. Zmenili organizačnú štruktúru tak, že ochrana prírody šla do úzadia. Noví námestníci, ktorí prišli z externého prostredia, sú lesníci. Riaditeľ Olexa v pracovnom čase podľa podriadených poľuje, zbiera parožie a využíva terénne služobné auto, ktoré preňho nebolo určené.

Ani jeden z našich respondentov nechcel vystupovať pod svojím menom, ich identitu však poznáme a vieme, že ide o bývalých alebo súčasných zamestnancov TANAP-u. Hovorili sme s nimi nezávisle a zverejňujeme iba tvrdenia, ktoré nám potvrdili viacerí ľudia.

Na účely tohto článku ich budeme volať Milan, Ján a Pavol, ich skutočné mená sú iné.

„Nerád by som prišiel do konfliktu s rodinou Kuffovcov. Vyhrážali sa nám, že keď zistia, od koho idú informácie, máme sa na čo tešiť,” hovorí Ján.

Všetci respondenti sa sťažujú na nepríjemnú až hulvátsku komunikáciu riaditeľa Olexu, dokonca na sexuálne narážky k prítomným ženám, zadávanie

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Lesy SR

Ochrana prírody

Príroda

Tomáš Taraba

Turistika a outdoor

Životné prostredie

Slovensko

Teraz najčítanejšie