Denník N

Zvládne to, vypadá skvele, povedal Babiš Pellegrinimu. Na spoločnej diskusii chválili dezinformačné médiá

Foto N - Šimon Kern
Foto N – Šimon Kern

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

„Náš súper nie sú strany, náš súper sú médiá,“ hovorí český opozičný politik Andrej Babiš, zatiaľ čo slovenské publikum mu súhlasne tlieska.

V posledný deň kampane pred druhým kolom prezidentských volieb si prišli pozrieť diskusiu, v ktorej sa líder strany ANO rozprával s Petrom Pellegrinim (Hlas). Debatu moderoval spisovateľ  Jozef Banáš, známy aj z dezinformačných médií. V publiku bolo asi 200 ľudí, prevažne seniorov, ktorých tam doviezli autobusy.

„Náš súper je Česká televízia a Český rozhlas a pritom im dávame sedem miliárd zo štátneho rozpočtu,“ vysvetľuje im Babiš.

„A váš nepriateľ je kto, pán predseda Pellegrini?“ pýta sa Banáš predsedu parlamentu.

Peter Pellegrini odpovedá, že za posledné mesiace pochopil, aké tendenčné sú slovenské médiá. A preto sú podľa neho čoraz obľúbenejšie takzvané alternatívne médiá. Napríklad aj preto, že ľudia si nemajú kde prečítať aj názor ruskej strany vo vojne proti Ukrajine. „Chceme počuť aj to, čo hovorí Putin. Ale nám vypli ruskú stranu,“ hovorí Pellegrini.

Médiám pošle aj niekoľko odkazov, napríklad že „budú

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Andrej Babiš

Peter Pellegrini

Prezidentské voľby 2024

Slovensko

Teraz najčítanejšie