Denník N

Danko podporil Pellegriniho až po tom, ako mu Hlas znovu ustúpil pri transrodových ľuďoch

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Ministerstvo zdravotníctva zrušilo odborný medicínsky dokument, na ktorom mesiace pracovali desiatky odborníkov. Ministerka Dolinková z Hlasu sa pritom s dokumentom „plne stotožňovala“.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková (Hlas) zo dňa na deň zrušila štandardný postup pre medicínsku starostlivosť o transrodových ľudí. Informovalo o tom v utorok poobede s tým, že dôvodom nie je samotný dokument, s ktorým sa „plne stotožňuje“, ale administratívne postupy, ktoré má na starosti ministerstvo vnútra, a bližšie nešpecifikovaný „celospoločenský dosah“.

Štandardné postupy slúžia pre zdravotníkov ako návod, ako postupovať pri prevencii a liečbe ochorení podľa najnovších vedeckých poznatkov.

Iniciatíva Inakosť za Dolinkovej rozhodnutím vidí ďalší ústupok strane SNS výmenou za podporu prezidentskej kandidatúry predsedu Hlasu Petra Pellegriniho.

Dokazujú to aj slová Andreja Danka.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

LGBTI+

Prezidentské voľby 2024

Slovensko

Teraz najčítanejšie