Denník N

Korčok bude dobrý prezident

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Bol by zárukou, že za Slovensko nebudú hovoriť iba Fico, Danko a Pellegrini.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Samozrejme, že to nie je isté. Prieskumy ukazujú, že voľby budú veľmi tesné, a vyhrať môže Ivan Korčok aj Peter Pellegrini. Iba jeden z nich však má predpoklady, aby bol dobrým prezidentom. A Peter Pellegrini to nie je.

Dôvody, ktoré Pellegriniho diskvalifikujú, sú notoricky známe. K nákladu z korupčného vládnutia s Robertom Ficom sa v posledných týždňoch pridali ďalšie detaily spochybňujúce jeho luxusný život.

Súkromné lietadlo a vila kolegu zo strany Petra Náhlika, byt, autá, financovanie kampane a ako bonus jeho veta, že keď prídu rodičia, nezmestí sa so psíkom do svojho maličkého bytu na nábreží Dunaja, keď v debate televízie Markíza narýchlo ani nevedel, či má 98 alebo 88 štvorcových metrov. Skromný, ľudový politik, ktorý už desať rokov nevystúpil z limuzíny. Zvykol si.

Písať o Pellegriniho kauzách, prešľapoch a mlčaní, keď si Fico a jeho kumpáni delili lup, je ľahšie než písať, prečo by bol Korčok dobrý prezident. Vždy sa ľahšie kritizuje, než chváli, ale keď ide o hlavu štátu, treba to skúsiť.

Pred

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ivan Korčok

Peter Pellegrini

Prezidentské voľby 2024

Komentáre

Teraz najčítanejšie