Denník N

Korčok končí kampaň s tisícmi ľudí na námestí, Pellegrini sa ukázal s koaličnými partnermi aj Babišom

Foto N - Tomáš Benedikovič, Šimon Kern
Foto N – Tomáš Benedikovič, Šimon Kern

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Len niekoľko hodín pred posledným duelom vo verejnoprávnej televízii prezidentský kandidát Ivan Korčok zorganizoval zhromaždenie na Námestí SNP v Bratislave. Korčoka prišlo podľa odhadov jeho tímu v posledný deň kampane podporiť 7-tisíc ľudí. Je to o trochu menej ako deň po prvom kole volieb, keď ich na Námestí slobody bolo približne 8-tisíc.

Bývalý minister zahraničných vecí vtedy s nimi oslavoval víťazstvo v prvom kole, v ktorom získal 42,5 percenta hlasov. Druhý Peter Pellegrini (Hlas) mal 37 percent.

Korčok v stredu vo svojom prejave hovoril, že kandidatúrou spláca dlh tým, ktorí na Námestí SNP stáli v roku 1989.

„Slovensko sa musí medzi sebou začať rozprávať,“ povedal. Krajina sa podľa neho dostala tak ďaleko, že sa zdá, že ľudí spája len hnev. „Stojím o hlasy všetkých,“ povedal Korčok s tým, že je to bez ohľadu na národnosť alebo na to, koho volili v parlamentných voľbách.

Išlo o posledný míting pred moratóriom, ktoré sa začne v stredu o polnoci. Korčok po prvom kole zorganizoval zhromaždenia aj v Košiciach, Žiline či Banskej Bystrici. S ľuďmi sa stretával aj cestou na tieto mítingy – v Prešove a v Ružomberku.

Foto N – Tomáš Benedikovič

Korčokove pozdravy aj v iných mestách

Korčok počas prejavu na Námestí SNP ani raz nevyslovil meno svojho protikandidáta Petra Pellegriniho. Vládnym stranám však odkázal, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ivan Korčok

Peter Pellegrini

Prezidentské voľby 2024

Slovensko

Teraz najčítanejšie