Denník N

Buď je Korčok nadmieru empatický, alebo je Pellegrini teflón. Shemesh, Szalay, Javorský, Bella, Bezák a Gális hodnotia duel na RTVS

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Posledný duel prezidentských kandidátov pred druhým kolom bol plný konfrontácie Petra Pellegriniho a Ivana Korčoka, v RTVS sa navzájom kritizovali za používanie vlastenectva v kampani, za problémy s výstavbou nemocnice Rázsochy aj za zahraničnopolitické postoje.

Predseda Hlasu sa znovu snažil osloviť aj voličov Štefana Harabina, Korčok mu vyčítal, že sa nevymedzil voči jeho výrokom o NATO a Európskej únii. Pellegrini jasne nepovedal ani to, že by Slovensko v prípade napadnutia bránilo svojich spojencov v Aliancii.

Debata sa konala len niekoľko hodín pred začiatkom moratória, ktoré platí od stredajšej polnoci. Očakáva sa, že hlasovanie v druhom kole bude veľmi tesné. Podľa posledného modelu agentúry Ipsos pre Denník N by Ivan Korčok získal 50,1 percenta hlasov, Peter Pellegrini 49,9 percenta.

Diskusiu hodnotila komentátorka Jana Shemesh, Chief Digital Officer Denníka N Tomáš Bella, komentátori Zoltán Szalay, Juraj Javorský, Tomáš Gális a vedúci podcastov Braňo Bezák. Ich komentáre sú miestami aj protichodné – ide o subjektívne hodnotenie výkonu kandidátov a toho, ako môžu pôsobiť na voličov.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ivan Korčok

Peter Pellegrini

Prezidentské voľby 2024

Slovensko

Teraz najčítanejšie