Ráno s NHL: Nemec teraz nemá dobré obdobie. Vysvetľujeme, čo je za tým a prečo zažil zápas so šiestimi bitkami

Šimon Nemec. Foto – TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Taký zápas Šimon Nemec ešte nezažil. Po úvodnom buly sa strhlo päť bitiek medzi hráčmi New Jersey a Rangers.

Rozhodcovia následne udelili ôsmim hráčom trest dokonca zápasu. Znamenalo to, že Devils odohrali celý zápas len so štyrmi obrancami, a preto Nemec odohral najviac v kariére – 26 minút a 22 sekúnd.

Spôsobilo to napríklad situáciu, keď Nemca v oslabení nemal kto vystriedať, a Rangers vtedy dali víťazný gól na 4:3.

V piatej minúte sa strhla ďalšia bitka – už šiesta. Trest do konca zápasu po nej dostal Dawson Mercer, a tak New Jersey chýbalo napokon až päť hráčov.

Nemec momentálne neprežíva dobré obdobie. Predošlých päť zápasov sa mu príliš nevydarilo, o čom svedčí aj jednoduchá štatistika.

V prvých 48 zápasoch bol pri rovnakom počte hráčov na ľade pri 48 strelených gólov a 45 inkasovaných. Potom však prišlo päť zápasov, v ktorých bol pri 4 strelených a až 8 inkasovaných.

Fanúšikovia Devils na sociálnych sieťach majú jasno v tom, čo je za jeho menšou krízou, a reagoval na to už aj tréner Travis Green.