Denník N

Kto sú jedenásti poslanci Borisa Kollára? Tu sú ich profily

Poslanci Sme rodina: Kollár, Petra Krištúfková, Martina Šimkovičová, Milan Krajniak, Peter Marček a Peter Pčolinský. Šimkovičová a Marček už v klube nie sú.
Poslanci Sme rodina: Kollár, Petra Krištúfková, Martina Šimkovičová, Milan Krajniak, Peter Marček a Peter Pčolinský. Šimkovičová a Marček už v klube nie sú.

Na kandidátke je viacero ľudí blízkych Vladimírovi Pčolinskému, bývalému riaditeľovi kancelárie Daniela Lipšica.

Boris Kollár

Šéf a ikona strany Sme rodina je 50-ročný podnikateľ. Otec deviatich detí s ôsmimi rôznymi ženami vlastí Fun Rádio, lyžiarske stredisko Donovaly, nehnuteľnosti či aj požičovňu áut na Floride. Predstaviteľ bratislavského podsvetia Peter Steinhübel bol jeho kamarát, podnikali spolu. Vraví, že sa poznajú z detstva a že nikto nemôže vedieť, čo z koho vyrastie.

Milan Krajniak

Známy aj ako posledný križiak, je vydavateľom portálu konzervativnyvyber.sk. Napísal kritické blogy o finančnej skupine Penta – Penta story. Pred voľbami avizoval, že sa vopred vzdáva akéhokoľvek ministerského kresla a že nevidí dôvod, aby jeho web nefungoval aj ďalej. V rokoch 2003 až 2006 bol členom Prezídia Fondu národného majetku, neskôr poradcom ministra vnútra Daniela Lipšica pre rómske otázky. Prevádzkuje kaviareň U Krajniaka v centre Bratislavy. Napísal aj knihu Banda zlodejov o slovenských politikoch.

Martina Šimkovičová 

Dlhoročná moderátorka televízie Markíza zdieľala na internete nelichotivé príspevky o utečencoch. Krátko na to s kariérou v Markíze skončila. Netrvalo dlho a vybrala si kandidatúru u Borisa Kollára, stala sa tiež tvárou novej televízie INTV, ktorú založili ľudia z konšpiračných médií Zem a vek a Slobodný vysielač. Teraz hovorí, že ako poslankyňa  by sa venovala v prvom rade charite.“Chceli by sme chodiť po krajoch, pýtať sa starostov, aké majú problémy,” hovorí exmoderátorka.

Peter Marčekmarcek_vyrez

Líder Strany občanov Slovenska, ktorej premenovaním vznikla Sme rodina. Podobne ako ďalší je to dlhoročný priateľ Borisa Kollára. V roku 2013 kandidoval za bratislavského župana. S Kollárom sa pozná už roky.

Petra Krištúfková

Matka jednej z dcér Borisa Kollára má na kandidátke napísanú funkciu manažér. Ďalšie dieťa má s Róbertom Diničom, ktorý bol považovaný za vplyvného muža slovenského podsvetia. Aj o ňu samotnú sa v minulosti zaujímala polícia, písal čas.sk.

„Petra Krištúfková ako zákonná zástupkyňa svojej dcéry, ktorej otcom bol zavraždený Róbert Dinič, v roku 2000 predala lukratívnu budovu istej spoločnosti na Kollárovom námestí v Bratislave, ktorej šestinový podiel po Diničovi zdedila jej dcéra,“ napísal v roku 2013 Nový Čas.

Krištúfkovú napokon súd podľa Nového Času spod obžaloby z podvodu oslobodil. „Krištúfková tvrdí, že budovu predala neznámej osobe pod nátlakom svojho vtedajšieho priateľa Petra Havašiho, tiež predstaviteľa podsvetia. Zlikvidovali ho takáčovci.

Peter Pčolinský

Organizátor protestov Gorila, brat Vladimíra Pčolinského. Je šéfredaktorom Konzervatívneho výberu. Vladimír Pčolinský je bývalý riaditeľ kancelárie ministra vnútra Vladimíra Palka. Keď bol ministrom Daniel Lipšic, bol zástupcom riaditeľa kancelárie a riaditeľom organizačného odboru. Neskôr bol aj za Lipšica riaditeľom kancelárie. Teraz je pracovníkom miestneho úradu v Dúbravke, kde má na starosti bezpečnosť v kancelárii starostu Martina Zaťoviča (SDKÚ). Jeho brat a budúci poslanec Peter Pčolinský sa staral o chod kaviarne U Krajniaka, je absolventom fakulty manažmentu UK a viac ako desať rokov pôsobil v poisťovníctve.

Rastislav Holúbek

Podnikateľ a Kollárov dlhoročný priateľ. Majiteľ kaviarne, podniká v nehnuteľnostiach.

Peter Štarchoň

Profesor, prodekan fakulty manažmentu UK a vedúci katedry marketingu, nikdy nebol politicky aktívny, bol spoulautorom viacerých častí volebného programu. Je to človek Vladimíra Pčolinského, ktorý na danej škole učí.

Ľudovít Goga

Nevlastný brat Borisa Kollára. Vraj ho volali Luigi a jazdieval na Hummeri Petra Sýkoru, tiež spájaného s podsvetím. Kollár to odmieta.

Zuzana Šebová

Narodila sa v roku 1967, živí sa ako ekonómka, pôsobí v Leviciach. V strane si jej výsledok vysvetľujú tým, že sa volá ako známa herečka. Neviedla žiadnu kampaň.

Adriana Pčolinská

Manželka Vladimíra Pčolinského. Docentka, lingvistka na Pedagogickej fakulte UK a na fakulte humanitných vied Žilinskej univerzity. Do poslednej chvíle hrozilo, že ju prekrúžkuje Oskar Dobrovodský. Ak by mal o tristo hlasov viac, už by sa Pčolinská do parlamentu nedostala.

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na pripomienky@dennikn.sk.

Boris Kollár

Sme rodina

Voľby 2016

Slovensko

Teraz najčítanejšie