Denník NPriestor pod UFO-m ožíva a je farebný, mesto tam otvára nový skatepark (fotogaléria)

4Komentáre
Foto N - Tomas Hrivnak
Foto N – Tomas Hrivnak

Prečítajte si viac o počúvaní Denníka N.

Ešte pred pár rokmi bolo miesto pod najznámejším mostom v Bratislave zanedbané a obohnané múrom, dnes je z neho otvorený a farebný priestor pre šport, v ktorom chcú Slováci súťažiť na olympiáde.

„Keď som sa stal primátorom, povedali mi, že ten múr pod Mostom SNP chráni niečo mimoriadne dôležité. Raz som sa ho rozhodol preliezť a zistil som, že tam nie je vôbec nič,“ povedal v piatok primátor Matúš Vallo v skateparku deň pred jeho oficiálnym otvorením.

Vallo zároveň oznámil zníženie dane z nehnuteľnosti o polovicu pre priestory využívané na šport.

Matej Uhler. Foto N – Tomáš Hrivňák
Foto N – Tomáš Hrivňák

Bratislavská skatová komunita čaká na také miesto roky

Miesta pod mostami sú typicky mŕtve a často nevyužité, pritom majú mnoho výhod – v lete je tam príjemný chládok a vánok, keď leje, poskytujú suchý prístrešok a večer sa dajú dobre osvetliť. Ich čaro objavili aj iné európske mestá ako Salzburg či Praha, ktorá pod Nuselským mostom vytvorila jedno z najútulnejších verejných priestranstiev v meste.

Skatepark Janka Kráľa patrí medzi najväčšie na Slovensku, no podľa Mateja Uhlera, tváre bratislavskej skatovej komunity, sa ešte ukáže, či to bude stačiť.

Športovci naň totiž čakali desiatky rokov, ako hovorí Uhler, prvé zmienky o rampách a zábradliach pre skaterov pod Mostom SNP sa objavili už zhruba v roku 2003. Komunita má preto veľké očakávania a má predpoklad byť veľmi populárny.

Foto N – Tomáš Hrivňák
Foto N – Tomáš Hrivňák

Ružová, žltá a fialová

Bratislava v skateboardingu za ostatnými mestami na Slovensku podľa Uhlera zaostáva a stagnuje. Aj naša najväčšia hviezda, Richard Tury, pochádza z Košíc.

Nový park je vybavený aj na organizovanie súťaží.

Plocha na jazdenie je natretá na ružovo, žlto a fialovo, hneď vedľa je zrekonštruovené vonkajšie fitko, ktoré mesto volá Cvičko.

Mesto skatepark oficiálne otvorí v sobotu 25. mája, keď tam plánuje aj sprievodný program.

Foto N – Tomáš Hrivňák
Foto N – Tomáš Hrivňák
Foto N – Tomáš Hrivňák
Foto N – Tomáš Hrivňák
Foto N – Tomáš Hrivňák
Foto N – Tomáš Hrivňák
Foto N – Tomáš Hrivňák

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na [email protected].