Paríž Saint-Germain získal ligový titul osem kôl pred koncom súťaže, Troyes deklasoval 9:0

Foto - AP
Foto – AP

PSG získal štvrtý titul za sebou a šiesty v klubovej histórii. Ibrahimovič strelil proti Troyes štyri góly a zaznamenal tiež jubilejný 100. gól v Ligue 1.

Tabuľka Ligue 1

Futbalisti Paríža Saint-Germain sa stali štvrtýkrát za sebou majstrami Francúzska. V nedeľňajšom súboji 30. kola Ligue 1 deklasovali Troyes na jeho ihrisku 9:0.

Osem kôl pred koncom súťaže tak majú na čele tabuľky pred druhým AS Monaco nedostihnuteľný 25-bodový náskok.

Pod porážku súpera sa najvýraznejšie podpísal Zlatan Ibrahimovič. Švédsky kanonier zaznamenal v priebehu jedenástich minút druhého polčasu čistý hetrik a v samom závere uzavrel skóre na konečných 9:0 pre hostí. Pri svojom druhom góle zaznamenal Ibrahimovič jubilejný 100. gól v Ligue 1.

Parížania získali celkovo šiesty ligový titul v klubovej histórii (1985/86, 1993/94, 2012/13, 2013/14, 2014/15, 2015/16).