Manchester City po prvýkrát v histórii postúpil do štvrťfinále Ligy majstrov, Atletico vyradilo PSV po penaltách

Brankár Manchestru City Joe Hart tlieska domácim fanúšikom po postupe do štvrťfinále. Foto - AP
Brankár Manchestru City Joe Hart tlieska domácim fanúšikom po postupe do štvrťfinále. Foto – AP

Man City bezgólovo remizoval s Dynamom Kyjev, postup si zariadil v prvom zápase výhrou 3:1. Atletico rozhodlo o svojom postupe až v ôsmej sérii penaltového rozstrelu.

Atletico Madrid – PSV Eindhoven 1:0 pp (prvý zápas 0:0)

Šiestym štvrťfinalistom Ligy majstrov sa stalo Atletico Madrid, o víťazovi sa však rozhodlo až v penaltovom rozstrele (8:7). V riadnom hracom čase sa skončil zápas bezgólovou remízou, a keďže ich prvé stretnutie sa skončilo rovnako, nasledovalo predĺženie a penalty.

V úvode sa hrali oba tímy takticky a ani jeden z nich nechcel urobiť chybu. Prvú väčšiu šancu mali v 15. minúte domáci, keď si Koke šikovne zabehol za obranu na prihrávku od Juanfrana, jeho center našiel v šestnástke Griezmanna, ale Francúz v koncovke zaváhal.

Po zmene strán mohli udrieť hostia. Blízko k úvodnému gólu mal Locadia, ktorého nepríjemnú strelu z hranice šestnástky vytlačil Oblak do žrde. Následná dorážka De Jonga už nemala potrebný smer a ani razanciu. V závere riadneho hracieho času mali obe mužstvá sľubné šance, ale bez želaného gólového efektu.

A keďže sa nerozhodlo ani v predĺžení, nasledovali penalty, v ktorých boli úspešnejší domáci hráči. Prvých štrnásť strelcov bolo úspešných, na začiatku ôsmej série však zaváhal hosťujúci Narsingh a Juanfran následne spečatil výhru i postup Atletica.

Rozhodujúca 8. séria penaltového rozstrelu:

Manchester City – Dynamo Kyjev 0:0 (prvý zápas 3:1)

Manchester City postúpil do štvrťfinálovej fázy Ligy majstrov po prvýkrát v histórii klubu po bezgólovej remíze s Dynamom Kyjev na domácom štadióne, prvý zápas vyhral anglický klub 3:1.

Futbalisti Manchestru si s prehľadom, aj keď bez gólov, udržali postupový výsledok proti ukrajinskému tímu. V odvete bez väčších problémov kontrolovali náskok z prvého zápasu a do útoku sa ani nehrnuli, o čom svedčí aj fakt, že za hodinu hry ani raz netrafili priestor brány.

Hostia vystrelili na bránku gólmana Harta šesťkrát, štyri lopty mierili do priestoru brány, no hráči Kyjeva si veľké šance nevytvárali. Po záverečnom hvizde okrem postupu domáci hráči oslavoval aj fakt, že prvýkrát v aktuálnej sezóne LM si ako tím udržali čisté konto a neinkasovali.

Do štvrťfinále zatiaľ postúpili Wolfsburg, Real Madrid, Paríž Saint-Germain, Benfica, Manchester City a Atletico Madrid.