Sparta postúpila do štvrťfinále Európskej ligy po 32 rokoch, nad Laziom vyhrala v Ríme 3:0

Hráči Sparty praha oslavujú postup do štvrťfinále Európskej ligy. Foto - AP
Hráči Sparty praha oslavujú postup do štvrťfinále Európskej ligy. Foto – AP

Hráči Sparty Praha rozhodli o svojom postupe už v prvom polčase, skórovali Dočkal, Krejčí a Juliš. Prvý zápas v Prahe sa skončil remízou 1:1.

Futbalisti Sparty Praha, Athletico Bilbao a FC Villarreal postúpili do štvrťfinále tohtosezónnej edície Európskej ligy.

Najväčšou senzáciou je postup Sparty, ktorá po remíze 1:1 v prvom dueli dokonale zaskočila Lazio Rím a na jeho pôde triumfovala 3:0. Český vicemajster sa prebojoval medzi osem najlepších tímov európskeho pohára prvýkrát od sezóny 1983/1984.

Hráči Sparty boli od začiatku mimoriadne efektívni a v 10. minúte šli do vedenia. Krajčí sklepol center sprava pre Dočkala, ktorého delovka skončila v sieti.

Dočkalov gólový volej:

Sparta súpera dokonale zaskočila a o dve minúty udrela znova, medzi domácou stopérskou dvojicou sa uvoľnil Krejčí a presne umiestnenou ľavačkou skóroval.

Krejčí technicky umiestnil loptu k ľavej tyčke:

Nasledujúce minúty sa niesli v znamení minisúbojov Candrevu s Bičíkom, ktorý podržal spoluhráčov a tí sa mu minútu pred prestávkou odvďačili tretím gólom – center zľava poslal do siete Juliš. Domáci boj o postup nevzdali, Bičíka však napriek niekoľkým ďalším príležitostiam neprekonali a vypadli.