Slováci neprekonali lotyšskú obranu a v prípravnom zápase iba bezgólovo remizovali

Vladimír Weiss strieľa v prípravnom zápase proti Lotyšsku. Foto – TASR

Zverenci Jána Kozáka boli jednoznačne lepším tímom, no strely Maka, Weissa i Hamšíka sa do brány nedostali. Slovákov čaká v príprave ešte Írsko, Gruzínsko a Nemecko.

Slovensko – Lotyšsko 0:0

Slovensko v prípravnom zápase remizovalo s Lotyšskom 0:0. Na trnavský Štadión Antona Malatinského prišlo viac ako 12-tisíc divákov. Slovensko doposiaľ odohralo s Lotyšskom päť zápasov s bilanciou dve výhry a tri remízy.

Pred výkopom sa držala minúta ticha na znak úcty voči obetiam teroristického útoku v Bruseli.

Zverenci trénera Jána Kozáka nastúpili v silnej zostave (Mucha – Pekarík, Škrtel, Ďurica, Hubočan – Hrošovský, Duda – Weiss, Hamšík, Mak – Ďuriš) a od úvodu boli dominantným tímom. Lotyši však zodpovedne bránili, rýchlo dostupovali hráčov a dávali Slovákom iba málo priestoru v útoku.

Kolmé prihrávky nevyšli

Slováci sa snažili presadiť najmä kolmými prihrávkami od Hamšíka a Hrošovského, ktorí hľadali najmä Ďuriša a Maka. Róbertovi Makovi však zápas veľmi nevyšiel a proti tvrdej a zhustenej obrane hostí sa nevedel presadiť. Weiss opäť ukázal svoje individuálne schopnosti a techniku, vybojoval niekoľko štandardných situácií, z ktorých však domáci gól nevyťažili.

Aj keď boli slovenskí reprezentanti od začiatku útočnejší, v prvom polčase nenamierili ani jednu zo siedmich striel na bránu súpera. Po prestávke vystrelili na brankára Vaninsa Mak, Weiss aj Hamšík, no všetky ich pokusy skončili v rukách lotyšského gólmana. Slovenský brankár Mucha veľa práce nemal, keďže Lotyši naňho vystrelili iba raz.

Kozák: Chýbala finálna časť

„Bol to typický prípravný zápas. Urobili sme veľa pekného, defenzíva bola v poriadku, rovnako medzihra,“ povedal po zápase tréner Kozák.

„Chýbala finálna časť. Nedali sme gól, hoci šancí sme mali dosť. Súper prišiel s úmyslom dobre brániť a vtedy sa hrá ťažko. Dnes som chcel, aby sme si vyskúšali niečo nového,“ dodal.