Sulík sa pred voľbami 2010 stretol s Kotlebom v Maďarsku, chcel zistiť, či môže stlačiť SNS

Aktualizované 16.30 – Bývalý člen SaS a líder strany Skok Juraj Miškov Sulíka verejne obvinil, že sa s Kotlebom stretával pravidelne. Predseda SaS tvrdí, že o pravidelných schôdzkach Miškov klame.

Richard Sulík. Foto N – Tomáš Benedikovič

Predseda Slobody a Solidarity (SaS) Richard Sulík sa pred parlamentnými voľbami v roku 2010 stretol s Marianom Kotlebom (ĽSNS). Povedal to dnes Denníku N po tom, čo ho bývalý člen SaS Juraj Miškov, súčasný predseda strany Skok, na Facebooku obvinil, že sa s Kotlebom stretáva pravidelne už niekoľko rokov.

„Stretli sme sa raz v Maďarsku,“ povedal Sulík. Stretnutie sa uskutočnilo z jeho iniciatívy. „Bol koniec roka 2009 alebo začiatok roka 2010, to si už presne nepamätám. Vtedy bola otázka, či dokáže po voľbách vzniknúť pravicová koalícia bez Smeru. To priamo súviselo s úspechom Slotovej SNS, ktorá nakoniec skončila len tesne nad piatimi percentami.“

Sulík bol vtedy predseda čerstvo založenej strany, ktorá išla do prvých parlamentných volieb. Tvrdí, že ho zaujímalo, či kandidatúra Kotlebovej Ľudovej strany Naše Slovensko môže Slotovej strane ublížiť.

„Chcel som Kotlebu spoznať a pochopiť, či majú nejakú stratégiu, lebo som mal nádej, že by Slotovu SNS stlačili pod päť percent.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |