Proti novému ministrovi školstva podpisujú petíciu, kritizujú ho aj učitelia. On žiada šancu

Nového ministra školstva Petra Plavčana učitelia a školské prostredie neprijali dobre. A to do funkcie ešte ani poriadne nenastúpil. Minister tvrdí, že chce dostať šancu.

Minister školstva Peter Plavčan a premiér Robert Fico. Foto – TASR

Už predtým ako dnes premiér Robert Fico uviedol do úradu nového ministra školstva Petra Plavčana za SNS, sa proti nemu postavili viacerí pedagógovia z vysokých škôl, ktorí spustili petíciu proti jeho vymenovaniu. Plavčan ministerstvo dôverne pozná, pracuje tam takmer 25 rokov a do najvyššej funkcie v tejto budove odchádza z vysokého postu generálneho riaditeľa sekcie vysokých škôl.

„Práve s obdobím jeho pôsobenia v tejto funkcii je spojené množstvo zlých rozhodnutí, ktoré vzdelávaniu a vede na Slovensku uškodili, a za ktoré je zodpovedný,“ píšu autori petície.

Kritickí sú učitelia aj ľudia zo školského prostredia. „Priamu skúsenosť  s Petrom Plavčanom síce nemám, avšak celý proces obsadzovania ministerského postu vrátane jeho nominácie považujem za prejav diletantstva tejto vlády a nepochopenie úlohy školstva a dôležitosti vzdelávania na Slovensku,“ povedal Ivan Lacko z Univerzity Komenského. Lacko bol jedným z iniciátorov štrajku učiteľov na vysokých školách, ktorý prebehol pred voľbami.

Plavčana považuje za jedného z množstva úradníkov, ktorí školstvo skôr zakonzervovali, než by iniciovali jeho progres.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Voľby 2016

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |