Bayern strelil Benfice doma iba jeden gól, v Lisabone ho čaká náročná odveta

Arturo Vidal oslavuje gól proti Benfice. Foto - AP
Arturo Vidal oslavuje gól proti Benfice. Foto – AP

Vidal rozhodol o výhre Bayernu 1:0 už v druhej minúte zápasu, Benfica predviedla v Miníchove výbornú defenzívu.

Bayern Mníchov – Benfica Lisabon 1:0
Gól: 2. Vidal

Bayern Mníchov vyhral prvý štvrťfinálový zápas Ligy majstrov s Benficou na domácom štadióne 1:0 a o týždeň tak čaká Nemcov náročná odveta v Portugalsku.

Bayern vyhral gólom Artura Vidala, ktorý skóroval už po necelých dvoch minútach hry, keď po výbornom prenesení hry Douglasa Costu centroval do šestnástky Bernat a čilský reprezentant prekonal hlavičkou brankára Edersona.

Vidalov gól:

Guardiola: Benfica má najlepšiu obranu v Európe

Nevýrazným výkonom sa prezentoval útočník Bayernu Robert Lewandowski, ktorý si nedokázal vypracovať väčšie gólové šance, niekoľkokrát stál v postavení mimo hry a obrana súpera ho zodpovedne dostupovala.

Tréner Pep Guardiola označil obranu Benficy za najlepšiu v Európe. A to sa presne potvrdilo po góle Vidala.

Náročná odveta v Lisabone

Defenzíva Benficy odolala po inkasovanom góle útokom Bayernu až do konca stretnutia, svoje šance nevyužili ani Douglas Costa a Franck Ribery.

Bayern si tak v Mníchove vytvoril iba jednogólový náskok a o týždeň má portugalský tím šancu ukázať svoje schopnosti na domácej pôde, kde vyhral 12 zo 14 ligových zápasov a 3 zo 4 stretnutí Ligy majstrov v tejto sezóne.

Zajtra pokračuje štvrťfinálová časť Ligy majstrov súbojmi Manchestru City proti Parížu Saint-Germain a Real Madrid nastúpi proti Wolfsburgu.