Veľké prekvapenie na úkor Realu, po nevýraznom výkone prehral s Wolfsburgom 0:2

Foto AP/Michael Sohn

Real nenadviazal na vydarený víkendový ligový zápas s Barcelonou a v prvom štvrťfinále Ligy majstrov nestačil na aktuálne 8. tím nemeckej ligy.

VfL Wolfsburg – Real Madrid 2:0 (2:0)
Góly: 18. Ricardo Rodriguez (pen.), 25. Arnold

Prvý štvrťfinálový zápas medzi Wolfsburgom a Realom Madrid priniesol najväčšie prekvapenie tohtosezónnej vyraďovacej fázy Ligy majstrov. Favorizovaný Real prehral v Nemecku 0:2 a budúci utorok ho čaká v Madride náročná odveta.

Španielsky celok nezvládol prvú polhodinu stretnutia a už v úvodných 25. minútach inkasoval dva góly. Najprv v 18. minúte po faule Casemira premenil penaltu Ricardo Rodriguez a následne mladý záložník Maximilian Arnold zvýšil na konečných 2:0.

Gol Rodrigueza z penalty (1:0)

Opak víkendového El Clásica

Real Madrid nenadviazal na vydarený záver víkendového El Clásica, v ktorom otočil z 0:1 na 2:1 a prerušil 39-zápasovú sériu Barcelony bez prehry.

Rozdiel medzi ligovým zápasom a štvrťfinálove Ligy majstrov najlepšie ilustruje stredopoliar Casemiro, ktorý bol počas zápasu s Barcelonou najlepším hráčom Madridu, duel vo Wolfsburgu mu ale nevyšiel. Už v 17. minúte fauloval v šestnástke Rocchiho a Ricardo Rodriguez nariadenú penaltu s prehľadom premenil.

Real zostal zaskočený naopak Wolfsburg pokračoval v aktívnej hre a v 25. minúte vyhrával už 2:0. Stále len 21 ročný záložník Maximilian Arnold nabehol za obranu a svojim premierovým gólom v Lige majstrov zvýšil na konečných 2:0. Pre Arnolda išlo len o tretí presný zásah v aktuálnej sezóne.

Gól Arnolda na 2:0

Sklamali všetci

Kým po víkende hráčov Madridu ospevovali, po zápase s Wolfsburgom si zaslúžia kritiku. Za želaným výkonom zaostali všetci hráči vrátane najväčších hviezd – Benzemu, Balea či Cristiana Ronalda. Portugalčan síce v druhej minúte strelil gól, ten však pre ofsajd neplatil a ako sa neskôr ukázalo, bolo to to najnebezpečnejšie, čo Real v stretnutí predviedol.

Hráči Madridu sa v celom zápase nedostali ku svojej tradičnej ofenívnej hre, ich náznaky šancí končili pred dobre pokrytou šestnástkou Wolfsburgu, prípadne pokusmi mimo bránu. Skutočnosť, že Real vystrelil na bránu 21-krát, no medzi tri žrde trafil len v troch prípadoch, hovorí za všetko. Pre porovnanie, Wolfsburg trafil bránu sedemkrát a jeho víťazstvo je zaslúžené.

Real tak musí na budúci utorok v domácej odvete výrazne zmeniť herný prejav, inak sa s Ligou majstrov rozlúči skôr ako sa predpokladalo.